Opakowanie jako środek komunikacji z klientem – dlaczego to takie ważne?

5 sekund. Dokładnie tyle wystarczy klientowi, aby poczuć się zachęconym do kupna produktu. Konsumenci kupują oczami. Choć liczy się dla nich zawartość, bo przecież to produkt ma spełniać swoje funkcje, zewnętrzna warstwa, czyli opakowanie, jest równie ważne. Jak zatem zachęcić klienta do kupna? Czym konkurować w dobie pandemii, gdy trzeba skupić się na sprzedaży internetowej?

Bezpieczne opakowanie

Niezależnie od tego, jaki produkt zostaje zamówiony, odbiorca liczy, że dotrze on do niego w nienaruszonym stanie. Pogniecione, brudne i rozerwane w niektórych miejscach pudełko, nie wzbudza zaufania. Nawet wtedy, gdy umieszczony wewnątrz artykuł jest nieuszkodzony, przed kolejnym zakupem klient zastanawia się, czy to wielkie szczęście, czy jedynie nierozważny ruch kuriera. Nikt nie chce takich dylematów, szczególnie w okresie przedświątecznym.

Mamy jeszcze kilka tygodni do świąt, ale sytuacja związana z pandemią wpływa na fakt, że możemy się spodziewać opóźnionych dostaw. To dlatego właśnie teraz sprzedawcy mają najlepszą okazję, by „kupić” konsumentów nie tylko ofertą produktu, ale i jego opakowaniem. Tym, które będzie ozdobne oraz tym zewnętrznym, które ma za zadanie zapewniać bezpieczny transport. Klienci zaczynają kupować już teraz!

Jak pakować bezpiecznie?

Zawartość wymaga ochrony z zastosowaniem materiałów, które uniemożliwią przemieszczanie się artykułu w paczce, w trakcie transportu. Idealnie nadaje się do tego folia bąbelkowa, która dodatkowo amortyzuje w razie wstrząsów i upadków. Jest zatem w stanie uchronić przed uszkodzeniami nawet delikatne i kruche artykuły. Taką folię znajdziemy w sklepie E-hurtownia-opakowan.pl.

Alternatywą są np. poduszki powietrzne bądź skropak. Obydwa surowce podlegają recyklingowi, są bezpieczne dla środowiska i gwarantują skuteczną ochronę. Tym samym sprzedawca jest w stanie dać do zrozumienia klientowi, że nieobca mu tematyka ekologii, a i tym sposobem ma szansę na utrwalenie w nim powziętych wzorców zakupowych.

Od zewnątrz pakunek wymaga zastosowania materiałów, które zabezpieczą przed wpływem warunków atmosferycznych oraz działaniem innych czynników, chociażby dostępem kurzu czy pyłów. Do tego wystarczy zastosować transparentną folię stretch, aby opakowanie wciąż cieszyło oczy, bądź kolorową, jeśli w grę wchodzi przesyłka dyskretna lub wartościowa.

Jak wyróżnić pakunek na tle konkurencji?

Konkurencja nie śpi! Aby wyróżnić opakowanie na jej tle warto postawić na grafiki, kolory bądź napisy, które wzbudzą zainteresowanie. Efektywnym sposobem jest personalizacja. Klienci uwielbiają pakunki, które są przygotowane indywidualnie, z myślą o nich, ich potrzebach i oczekiwaniach.

Świetnie sprawdzają się taśmy z nadrukiem. Nie tylko dlatego, że są praktyczne i dobrze zabezpieczają. Logo, hasło lub dane kontaktowe umieszczone na taśmie pakowej, docierają do szerokiego grona odbiorców. Paczka bowiem przechodzi przez wiele rąk nim trafi do odbiorcy. To szansa na rozreklamowanie swojej firmy, a także napływ nowych konsumentów.

Nie trzeba wiele, by wiele zyskać. Wystarczy kilka prostych rozwiązań, sprawdzonych produktów i dozy kreatywności, by opakowanie stało się równie ważną częścią procesu sprzedaży, co produkt zamawiany przez klienta.