Opakowania styropianowe – w jakich branżach znajdą zastosowanie?

Opakowania styropianowe cechują się wieloma właściwościami, które pozwalają na bezpieczny transport produktów np. z hurtowni do sklepów. Cechy opakowań są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się w różnych branżach. Kiedy warto po nie sięgnąć?

Opakowania styropianowe w branży gastronomicznej

W branży gastronomicznej bardzo często można spotkać opakowania styropianowe. Służą one m.in. do transportu produktów do restauracji czy gotowych dań na eventy lub do klientów. Styropian jest w stanie utrzymywać stałą temperaturę żywności, dzięki czemu sprawdza się zarówno do dań gorących, jak i przewozu lodów czy mrożonek do sklepów.

Dzięki technologii EPS jedzenie nie traci swojej jakości i nawet po pokonaniu trasy zachowuje świeżość. Poza tym sztywność styropianu ochrania zawartość przed zgnieceniem, a struktura materiału nie dopuszcza do żywności żadnych innych substancji z zewnątrz.

Opakowania styropianowe do przewozu elektroniki

Podczas przewozu sprzętów elektronicznych opakowania styropianowe są nieocenione. Nic tak jak one nie osłoni delikatnych części urządzeń i nie ochroni ich przed zarysowaniami. Dzięki przewożeniu sprzętów w styropianie mogą one w nienaruszonym stanie docierać do klientów i prawidłowo spełniać swoje funkcje.

Co ważne, w przypadku przewozu elektroniki opakowania dopasowuje się do kształtów i wymiarów każdego produktu. Dzięki temu elektronika o różnych parametrach ma doskonałą, precyzyjną ochronę. Materiał ściśle przylega do ekranów, wypustek czy pokręteł, dzięki czemu nic nie ulega uszkodzeniu nawet na nierównych trasach.

Opakowania styropianowe w transporcie leków

GazetaTransport leków jest bardzo wymagający, ponieważ medykamenty nie mogą ulec nawet najmniejszym uszkodzeniom. Ponadto wiele z nich ma swoje specyficzne wymagania, które bezwarunkowo należy spełnić, aby leki nie straciły swoich właściwości. Opakowania ze styropianu sprawdzają się m.in. ze względu na swoją wytrzymałość na zgniecenia i uszkodzenia. Dzięki niej nawet szklane, cienkie fiolki z lekami nie ulegną stłuczeniu.

Styropian doskonale zachowuje pożądaną temperaturę, więc można w nim przewozić leki, które wymagają określonego stopnia ciepła lub chłodu. Tylko prawidłowo transportowane medykamenty nadają się do dalszej dystrybucji w aptekach i do podania pacjentowi. Styropian jest lekki, łatwo zapakować do niego wszelkie produkty, a po wszystkim można oddać go do recyklingu. To bardzo uniwersalny sposób na zabezpieczenie różnorodnych produktów.

Sprzedawanie w sieci – czy to trudne?