Nowoczesne nośniki energii – popularny pellet

Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre. Odżywa temat ekologicznych i ekonomicznych źródeł ogrzewania. W dobie otwartej dyskusji na temat ochrony środowiska warto zapoznać się z dostępnymi rodzajami  paliwa i ich zastosowaniem.
Pellet jest odmieniany przez wszystkie przypadki szczególnie w ostatnich latach, jako jedno z najpopularniejszych sposobów na ogrzewanie domów. Choć nazwa brzmi nieco obco, to materiał, z którego jest wykonany pellet to produkt rodzimy.

Co to jest pellet i jakie ma zastosowanie?

Pellet jako rodzaj paliwa znany i wykorzystywany jest od bardzo dawna, jednak na należną mu markę musiał trochę poczekać. Co bardziej operatywni i praktyczni przedsiębiorcy przytomnie dostrzegli ogromny potencjał niewykorzystanych produktów ubocznych przy obróbce drewna. Pellet to nic innego, jak tylko sprasowane w regularne wałki dokładnie wysuszone wióry i trociny powstałe podczas obróbki wysuszonego, wysezonowanego drewna, głównie w produkcji mebli.

Sprasowane suche odpady spalane są już od co najmniej dwóch dekad. Początkowo klienci postrzegali pellet bardziej jako materiał rozpałkowy, jednak wraz z rozwojem branży kominkowej produkt ten okazał się doskonałą alternatywą dla tradycyjnego drewna opałowego. Doskonałą bo znacznie łatwiejszą w eksploatacji. Pellet robi furorę głównie wśród mieszkańców miast. Opalanie i ogrzewanie kominkiem to obecnie bardzo popularny trend wśród użytkowników domów, ale też mieszkań, o ile systemy kominowe są do tego dostatecznie przygotowane.

Pellet – gdzie kupić?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna i krótka; wszędzie. To właśnie jedna z zalet pelletu. Ten rodzaj opału nie kojarzy się już z zabieganiem o zamówienie gdzieś w lesie, czy w składzie na głębokiej prowincji. Produkt jest dostępny w optymalnie estetycznej formie. Zapakowany w praktyczne worki, co zapewnia utrzymanie czystości i porządku w miejscu składowania.
Mieszkając w dużym mieście takim, jak na przykład Warszawa nie trzeba rezygnować z naturalnego ogrzewania domu. Przeciwnie. Spalanie pelletu to gwarancja niskiej emisyjności, co niewątpliwie zgadza się z coraz bardziej opresyjną polityką samorządów. Po zapas tego ekologicznego nośnika energii możemy się udać do niemal każdego składu materiałów w Warszawie. Można też skorzystać z transportu na zamówienie.

Pellet, czy tradycyjne drewno?

Opalanie kominkiem to wciąż jeszcze dopuszczalna metoda ogrzewania mieszkań i domów. W porównaniu z drewnem, za pelletem przemawia nie tylko niska emisyjność, ale również ogromny komfort w użytkowaniu. Spalanie tak wysuszonych odpadów pozostawia znikome ilości popiołu, a o powstawaniu sadzy w przewodach kominowych możemy zapomnieć. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie musimy robić zapasu tego opału na cały sezon grzewczy. Wystarczy podjechać do najbliższego składu i zapakować do bagażnika tyle worków, ilu potrzebujemy.

Jak naprawić zepsute gniazdo ładowania w iPhone? Najlepsze sposoby!