Nowe mieszkania we Wrocławiu pod wynajem krótko i długoterminowy

pexels-photo-271734

Deweloperzy we Wrocławiu stale realizują nowe inwestycje. Mieszkania kupują nie tylko osoby planujące przeprowadzić się na swoje, ale również inwestorzy, którym zależy na ich wynajmie i czerpaniu z niego zysków.

Mieszkanie na wynajem może być świetnym pomysłem na biznes. Dzięki niemu można regularnie pobierać od lokatorów czynsze, samemu nie ponosząc wysokich kosztów. Oczywiście, zarobki zależne są wtedy od szeregu różnych czynników, w tym od lokalizacji nieruchomości oraz od standardu wykończenia mieszkania, na który lokatorzy zwracają sporo uwagi.

Wynajem można prowadzić generalnie na dwa sposoby – jako długoterminowy oraz jako krótkoterminowy. W przypadku wynajmu długoterminowego mamy do czynienia z wynajmem nieruchomości studentom, pracownikom czy innym osobom, które chcą zamieszkać na dłużej – od kilku miesięcy, do roku. Z kolei wynajem krótkoterminowy skupia się głównie na przekazywaniu mieszkania turystom na krótsze okresy – jedną noc, do kilku tygodni zależnie od zapotrzebowania.

Wynajem turystyczny cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem w dużych miastach jako alternatywa dla noclegów w hotelach i hostelach. Takie mieszkania nazywane są wtedy apartamentami na wynajem czy aparthotelami, gdy właściciel ma ich kilka.

Dostępne na sprzedaż nowe mieszkania we Wrocławiu również są przeznaczane do przekształcenia w takie apartamenty. Tutaj liczy się jednak lokalizacja, dlatego też to ona jest głównym czynnikiem wpływającym na zyski czerpane z wynajmu krótkoterminowego. Turyści poszukują noclegów położonych w centrum – wtedy mają łatwy dostęp do wszelkich atrakcji. Zatem mieszkanie w gorszej lokalizacji nie będzie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem osób korzystających z wynajmu krótkoterminowego.

Planując zakup mieszkania pod wynajem krótkoterminowy we Wrocławiu lub w innym dużym mieście w Polsce należy się skupić przede wszystkim na jego lokalizacji, która w tym przypadku jest absolutnie kluczową kwestią. Z ofertą tego typu nieruchomości można się zapoznać na  https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/wroclaw.html