Najnowocześniejsze rozwiązania do automatyzacji procesów biznesowych

W nowoczesnych przedsiębiorstwach na co dzień potrzebne są równie nowoczesne rozwiązania, które usprawniają procesy biznesowe, automatyzują je, a co za tym idzie – przyspieszają wszelkie prace i minimalizują ryzyko błędów. Automatyzacja w firmie pozwala na zmniejszenie problemów, jakie generuje najbardziej zawodny czynnik ludzki.

Wśród nowych technologii, które wspierają rozwój firmy i mogą pracować na jej pełnowymiarowy sukces, są boty RPA, czyli robotic process automation. Są one w stanie wykonywać tę samą pracę, co ludzie, ale zdecydowanie sprawniej i wydajniej. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim podczas żmudnych i powtarzalnych procesów, które wymagają ręcznego powielania i wysyłania danych, są oparte na konkretnych regułach, wymagają dostępu do wielu różnych systemów, a także są podatne na błędy ludzkie. Przy mocno powtarzalnej i żmudnej pracy nietrudno o pomyłkę, którą roboty niwelują. Działają bezbłędnie nawet, jeśli muszą przez wiele godzin wykonywać te same, powtarzalne zadania.

Największe korzyści z wdrożenia RPA

Właściciele przedsiębiorstw często z pewnymi obawami podchodzą do nowoczesnych rozwiązań, wychodząc z założenia, że nie da się ufać maszynom tak mocno, jak ludziom. Okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Inwestycja w zaawansowane technologicznie boty może również wydawać się dosyć spora, jednak bardzo szybko zaczyna się zwracać. Systemy RPA zwracają się średnio w ciągu 3-6 miesięcy od początku inwestycji. W odróżnieniu od ludzi, roboty są w stanie pracować intensywnie i wydajnie przez 24 godziny na dobę i przez siedem dni w tygodniu. Nie potrzebują odpoczynku, nie męczą się, cały czas pracują na tak samo wysokich obrotach. Szybko i sprawnie poruszają się wśród danych, które są przechowywanie w różnych bazach i systemach, co dodatkowo usprawnia pracę i ogranicza czas, który pracownik musiałby spędzić na przeszukiwaniu konkretnej bazy. Roboty dostosowują się do okresowych wzrostów ilości pracy i zadań bez konieczności zwiększania zatrudnienia, prowadzenia procesów rekrutacji. Wszystkie te korzyści prowadzą do jednej, najważniejszej – szybka i sprawna realizacja zadań, która w efekcie przyczynia się do sukcesu firmy.

Robotyzacja dopasowana do indywidualnych potrzeb

Nowoczesne systemy automatyzacji i robotyzacji procesów w firmach dostępne są w wielu wersjach, modelach, a także można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Firmy, które zajmują się wdrażaniem procesów automatyzacji wykonują swoje działania kompleksowo – analizują procesy w danej firmie, tworzą plan robotyzacji, szacują korzyści, a dopiero potem budują roboty, które będą na co dzień w danej firmie pracować. Można również liczyć na przeszkolenie pracowników, dzięki czemu firma będzie nie tylko wyposażona w nowoczesne urządzenia, ale również będzie miała kadrę, która będzie potrafiła w pełni z nich korzystać.