Najbardziej rozchwytywana aplikacja – czy wiesz o czym mowa?

170420-instagram-mn-0930_9e1528eb95f7e55d40f73029e43d9f35.nbcnews-ux-2880-1000

Instagram jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych aplikacji. Blisko 700 mln osób korzysta z platformy, ciesząc się możliwością błyskawicznego przesyłania zdjęć czy udostępniania video relacji. Każdy użytkownik ma możliwość promowania swojego konta. Wystarczy, że uzupełni swój profil o:

  • ciekawe zdjęcie profilowe
  • atrakcyjny opis profilu – zazwyczaj jest to krótki tekst opisujący treści publikowane na platformie
  • skrót opisu profilu – często jest to miejscowość, wiek czy hobby. Znajduje się bezpośrednio pod nazwą użytkownika
  • linki do stron – aktywne odnośniki do pozostałych portali bądź blogów

                                      W celu rozpoczęcia swojej przygody z Instagramem należy wyposażyć się w aplikacje na swojego smartfona. Rejestracja odbywa się przy użyciu numeru telefonu i adresu e-mail. Wystarczy uzupełnić podstawowe dane osobowe i uaktywnić konto poprzez kod dostępu i już można cieszyć się z funkcji portalu. Instagram zaloguj to odnośnik, który umożliwia nam przeniesienie się na główną stronę, gdzie wyszukujemy znajomych i oglądamy udostępnione przez nich treści. Każdy użytkownik posiada indywidualny login oraz hasło. Propozycją bardzo przydatną jest synchronizacja danych z kontem na Faebooku. Wówczas zyskujemy podgląd wszystkich znajomych, którzy korzystają z obu portali. Nie musimy wyszukiwać ich indywidualnie – co czasami okazuje się nie lada wyzwaniem bez znajomości nazwy użytkownika.

                                       Instagram zaloguj to przycisk działający zarówno na aplikacji mobilnej, jak również w przeglądarce internetowej. Każdy użytkownik Instagrama ma możliwość korzystania z portalu także poprzez stronę internetową. Decydując się na ten sposób użytkowania należy pamiętać, że nie każda funkcja jest aktywna. Na komputerze nie jesteśmy w stanie dodać zdjęć ani prowadzić prywatnych konwersacji. Pozostałe udogodnienia pozostają bez zmian.

Elastyczne podejście twórców aplikacji sprawia, że grono odbiorców wciąż się rozrasta. Intuicyjne korzystanie jest atutem przemawiającym dla osób znajdujących się w wieku starszym. Prosta osługa profilu nie powinna stanowić dla nikogo problemu.