Na temat czyszczenia i przechowywania – kożuchów i kurtek ze skóry naturalnej

Skórzany kożuch naturalny to prawdziwa perełka w każdej szafie. To obowiązkowy element garderoby, ponieważ ma specjalny krój i można go nosić przez kilka sezonów. Jakość materiału, z którego jest wykonana sprawia, że kożuch męski zimowy jest bardzo wytrzymały, nawet wraz z upływem czasu, nawet po długim noszeniu. Należy jednak zwrócić uwagę na sposób czyszczenia kożucha, sposób jego konserwacji, ale także warunki przechowywania.

Ponieważ wiemy, jak ważne jest, aby Twoje ubrania zawsze wyglądały jak najlepiej, przygotowaliśmy artykuł z poradami i przydatnymi informacjami na temat czyszczenia i konserwacji skórzanych kurtek i męskich kożuchów naturalnych.

Specjalistyczne pranie chemiczne kurtek skórzanych i kożuchów

Zazwyczaj większość ludzi pierze ubrania w pralce, bez konieczności korzystania z profesjonalnych usług. Cóż, jeśli chodzi o odzież wykonaną z prawdziwej skóry, sprawa ma się całkiem inaczej. Najczęstszym i najbezpieczniejszym sposobem prania skórzanej kurtki, czy kożucha jest skorzystanie z wyspecjalizowanych usług. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia i zapewnić uzyskanie pożądanych rezultatów, zalecamy skorzystanie z usług czyszczenia skórzanych kurtek. W ten sposób Twoja garderoba będzie wyglądać jak nowa i będziesz się nią cieszyć przez długi czas.

Obowiązkowo należy unikać prania odzieży tego rodzaju w pralce automatycznej. Jeśli futro jest bardzo brudne, z plamami, które w domu mogą być trudne do usunięcia, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej pralni. Centra czyszczące dysponują niezbędnym sprzętem do prawidłowego prania każdego rodzaju odzieży, niezależnie od tego, czy jest to futro naturalne, skóra naturalna, materiał syntetyczny czy jakikolwiek inny. Jeśli brud jest powierzchowny, kożuch można powiesić na wieszaku, a następnie wyczyścić miękką szczotką lub wilgotną szmatką. Następnie należy pozostawić do wyschnięcia w sposób naturalny, bez używania suszarki do włosów lub innego źródła ciepła.

Jednocześnie należy również wiedzieć, że ubrania tego rodzaju powinny być profesjonalnie czyszczone co roku, nawet jeśli nie są nadmiernie noszone. Profesjonalne czyszczenie usuwa nagromadzony kurz, zapachy i dodaje dodatkowego połysku.

Jak przechowywać kożuch?

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że ubrania tego rodzaju muszą być przechowywane w miejscach z dala od wilgoci i ciepła. Odpowiednia temperatura do przechowywania futer to 22 stopnie, a wilgotność około 50%. Aby zapobiec blaknięciu, zaleca się ciemniejsze przestrzenie.

Kożuch najlepiej przechowywać pojedynczo, na mocnych i szerokich wieszakach. W ten sposób ubrania nie będą miały tendencji do utraty pierwotnego kształtu. Co więcej, lepiej nie przechowywać go w zbyt wypchanej szafie, aby nie ocierał się o inne ubrania.

Aby zapewnić najlepsze przechowywanie, zalecane są torby bawełniane. Plastikowe blokują przenikanie powietrza, co uniemożliwia przewietrzenie ubrań. Futra potrzebują powietrza, aby nie wysychały, a następnie pękały. Poza tym torby foliowe mają specyficzny zapach, przez co ubrania futrzane mogą mieć mniej przyjemny zapach.

Innym aspektem, o którym należy pamiętać, jeśli chodzi o przechowywanie, jest unikanie używania sprayów do wnętrz, aby uzyskać ładniejszy zapach w szafie. Większość odświeżaczy powietrza zawiera alkohol, substancję, która może degradować sierść.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://andrzejkonopka.pl