Myślisz o coworkingu? Tych zalet się nie spodziewałeś!

Nasza era charakteryzuje się niezależnymi kontrahentami, którzy przewodzą własnym karierom w nietradycyjnych przestrzeniach roboczych. Jednym z takich środowisk pracy jest przestrzeń coworkingowa. Przestrzenie takie jak citydesk.pl pozwalają przedsiębiorcom i małym firmom wynajmować biurka i biura w ramach wspólnych obszarów roboczych. To pewnie wiesz, ale być może nie miałeś pojęcia o tym, iż te same przestrzenie coworkingowe zapewniają szereg ukrytych korzyści.

Przyjrzyjmy się tym korzyściom i wyjaśnijmy, dlaczego przestrzenie coworkingowe szybko zyskują na popularności.

1. Przestrzenie coworkingowe poprawiają równowagę praca/życie

Ci, którzy pracują w przestrzeni coworkingowej idą tam w konkretnym celu – aby wykonać pracę. Nie ma ukrytego motywu, który miałby motywować do tego, by udać się do przestrzeni coworkingowej. W przeciwieństwie do biura osadzonego w środowisku domowym,, w przestrzeni coworkingowej nie ma żadnych zakłóceń. Udaj się do przestrzeni coworkingowej, a telewizor, dzieci, współmałżonek lub inne rozrywki nie będą kolidować z Twoją pracą. Jest to wyraźny podział na pracę i życie, które pozwolą Ci na to, byś był wysoce wydajny w tym, co robisz.

2. Przestrzenie coworkingowe wzmacniają produktywność

Ci, którzy pracują sami, czują się nieco samotni, a nawet przygnębieni. Dokładne przeciwieństwo występuje w przestrzeni coworkingowej. Dziel się przestrzenią coworkingową z innymi, a przekonasz się, że w dzień roboczy wprowadzają bardzo potrzebną energię i życie. Ta stymulacja może nawet zainspirować ciebie i Twoich współpracowników do tego, by stać się bardziej wydajnymi i osiągnąć swój pełen potencjał.

3. Przestrzenie coworkingowe – korzyści z kontaktów

Rozważmy kontekst przestrzeni coworkingowej w porównaniu z pracą w domu lub ustronnym biurze. Prowadząc działalność w przestrzeni coworkingowej poznajesz innych oddanych i zdeterminowanych przedsiębiorców i zbierasz cenne informacje o różnych branżach. Daj szansę coworkingowi, a po prostu odkryjesz, że skończy się na udanej współpracy z innymi, którzy dzielą tą samą przestrzeń. Wiele umysłów jest prawie zawsze lepszych niż jeden. Najważniejsze jest to, że wszyscy możemy uczyć się od innych. Otwórz się na interakcje społeczne, pracując w przestrzeni coworkingowej, a stworzysz trwałe relacje, które poprawią jakość Twojej pracy, a nawet popchną Twoją karierę na nowe wyżyny.

4. Przestrzenie coworkingowe nie idą w parze z długoterminowym zobowiązaniem

Rozważmy liczbę firm i przedsiębiorców, którzy podpisują umowę najmu biura, aby być z czasem bardzo rozczarowani zajmowaną przestrzenią. Nie ma sensu zamykać się na dzierżawę na rok lub kilka lat, kiedy możesz prowadzić działalność z przestrzeni coworkingowej bez długiego zaangażowania. Jeśli stwierdzisz, że wolisz udogodnienia lub lokalizację innej przestrzeni coworkingowej – nie będziesz zamknięty w swojej obecnej przestrzeni coworkingowej przez dłuższy czas. To elastyczność, której potrzebuje każdy przedsiębiorca i firma.

Na koniec najlepsze: przestrzenie coworkingowe zmniejszają koszty. Gdyby porównać koszty tradycyjnego biura z kosztami przestrzeni coworkingowych, można zauważyć, że te miejsca pracy są znacznie tańsze.