Tworzywa sztuczne – palety i ich możliwości nie tylko dla producentów samochodów

Odkryj korzyści ekonomiczne i związane z redukcją uszkodzeń, które wiodący producenci samochodów traktują jako drogę na przyszłość. Chodzi o plastikowe palety samochodowe dla producentów samochodów, którzy chcą zrezygnować z drewna. Wraz z postępem technologicznym zmieniają się praktyki logistyczne. Tradycyjnie drewniane palety były często używane do wysyłania różnych ładunków, ale dzięki najnowszym osiągnięciom, w tym technologii o wysokim współczynniku tarcia i antypoślizgowości, palety i tace z tworzywa sztucznego szybko stały się wiodącym rozwiązaniem w zakresie obsługi materiałów w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Przemysł motoryzacyjny jako jeden z pierwszych zastosował tworzywa sztuczne jako preferowany materiał na palety. W tym poście omówimy powody, dla których odchodzi się od drewna, podkreślając ekonomiczne i inne korzyści oraz cechy branżowe, które sprawiają, że plastikowe palety samochodowe są bardziej trwałym, opłacalnym długoterminowym rozwiązaniem.

Zalety samochodowych palet z tworzyw sztucznych

Palety plastikowe oferują szereg korzyści w porównaniu z paletami drewnianymi dla przemysłu motoryzacyjnego. Gdy producenci samochodów zaczęli używać samochodowych palet i tacek z tworzywa sztucznego, odkryli następujące korzyści, które pomogły im dostrzec, że plastikowe palety to przyszłość.

Trwałość

Plastikowe palety i tace samochodowe są trwalsze niż drewno, ponieważ nie pękają, nie wypaczają się ani nie absorbują chemikaliów. Palety drewniane po prostu nie mogą konkurować w długowieczności. Palety plastikowe mogą być używane mniej więcej 10 do 12 razy więcej niż palety drewniane. Co więcej, stare plastikowe palety można nawet poddać recyklingowi i wykorzystać do stworzenia nowych palet z tworzywa sztucznego, zachowując przy tym niezmienną:

• wytrzymałość,
• integralność.

Dzięki niejednemu programowi odkupu palet plastikowych, plastikowe palety samochodowe mogą zostać zwrócone, gdy osiągną koniec okresu użytkowania. Zostaną poddane recyklingowi Twoje używane palety i wymienione na nowe. Czasem otrzymasz nawet kredyt, który możesz wykorzystać przy kolejnym zamówieniu. To fajnie, że niejeden dystrybutor tworzyw sztucznych opracowuje ekonomiczne, ekologiczne rozwiązanie do transportu ładunków.

Opłacalność

Na pierwszy rzut oka palety drewniane wydają się być bardziej opłacalne, ponieważ palety plastikowe mogą być około trzy razy droższe z góry. Jednak w dłuższej perspektywie palety drewniane są w rzeczywistości droższe. Palety drewniane mogą trwać tylko od dwóch do trzech tur, zanim zaczną się rozkładać, podczas gdy palety plastikowe mogą wytrzymać do 50 – lub więcej – obrotów przy odpowiednim użyciu i środowisku. W przypadku producentów samochodów może minąć dekada lub dłużej, zanim konieczna będzie wymiana, co pomaga obniżyć koszt w przeliczeniu na jeden ładunek. Nie ma również potrzeby inwestowania w obróbkę plastikowych palet i tac chemikaliami lub ciepłem, jakiej wymaga drewno.

Odejście od drewnianych palet nie tylko przynosi korzyści ekonomiczne i wydajnościowe, ale także otwiera zupełnie nowy świat opcji produktów z tworzyw sztucznych dla łańcuchów dostaw przemysłu motoryzacyjnego.