Motywacja od ćwiczeń i treningu

Chyba każdemu po obejrzeniu filmu w którym ulubiony aktor/aktorka zdejmuje koszulkę i pokazuje smukłe, wyćwiczone ciało, zdarzyło się marzyć o posiadania równie inspirującego widoku przed własnym lustrem! Nie mówię tutaj o tym aktorze/aktorce, tylko o sobie samym.

Co więc stoi na przeszkodzie? Przecież wystarczy tylko ograniczyć spożycie kalorii, zacząć ćwiczyć i w ciągu najbliższych miesięcy znacząco zbliżymy się do wyniku lub osiągniemy rezultat… Jednak sprawa nie jest taka prosta, ponieważ tutaj pojawia się problem… Problem z motywacją do ćwiczeń i treningu

Jak się motywować do ćwiczeń?

Aby podnieść motywację i ją utrzymać na drodze do wspaniałej sylwetki, najskuteczniejszym sposobem jest znalezienia trenera, który pomoże zdobyć pewność siebie na siłowni, zrozumieć jak używać maszyn oraz da cenne wskazówki na temat diety i regeneracji. Nic nie zastąpi osoby fizycznej, która się nami zaopiekuje. I jest to pierwszy najważniejszy krok.

Co jednak zrobić, aby naprawdę utrzymać tą motywację przez parę miesięcy? Tutaj przydatna może się okazać aplikacja motywacyjna Motiflow, która jest zaawansowanym, opartym na badaniach systemem motywacyjnym do wzbudzania motywacji wewnętrznej do celów związanych z ćwiczenia, odchudzaniem, pracą, nauką etc.

Warto wspomnieć, że MotiFlow pomaga stworzyć własne centrum dowodzenia własną motywacją, co znacząca poprawa zarządzanie cennym zasobem jakim jest uwaga. Uwaga i skupienia to ograniczono energia psychiczna, którą warto dobrze prowadzić we właściwym kierunku.

Dzięki wsparciu do ćwiczeń w postaci takiego systemu motywacji oraz trenerowi lub też grupie sportowej, osiąganie celów związanych z treningiem, staje się realne.

Rób jeden krok na raz

“Z perspektywy lat moich ćwiczeń i wielu startów w maratonach i triathlonach, bardzo ważne jest, aby po prostu czerpać satysfakcję z treningu i cieszyć w małych kroków. Pamiętam czasy, kiedy wychodziłem z domu się przebiec zaledwie przez 10-15 minut i wracałem szczęśliwy i zadowolony, potem ta satysfakcja dała mi motywację do dłuższych treningów i prawdziwych wyzwań”, mówi trener aplikacji motywacyjnej MotiFlow.

Motywacja do nauki może też okazać się wyjątkowo skuteczna, ponieważ, aby zdobyć więcej motywacji do ćwiczeń i treningu, potrzebne jest zrozumienie biochemicznego procesu tworzenia mięśni i ich regeneracji. To nie jest oczywiście niezbędne, ale znacząca podnosi skuteczność ćwiczeń, treningu i ogranicza prawdopodobieństwo kontuzji, szczególnie w przypadku inwazyjnych sportów jak np. Crossfit.

Zapraszam serdecznie do skorzystania z aplikacji motywacyjnej MotiFlow, bo to skuteczne narzędzie motywacyjne.