Monitoring pozycji w Google – co musisz o nim wiedzieć prowadząc biznes?

Bez względu na to, w jakiej branży prowadzisz biznes, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z konieczności prowadzenia wielu działań reklamowych i marketingowych. Aby firma cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród klientów, musi być widoczna, a jej oferta odpowiednio wyeksponowana. Warto zadbać przede wszystkim o obecność w internecie, bo tam większość osób szuka interesujących je produktów albo usług.

Już na samym starcie działalności właściciel firmy powinien zadbać o dobrą, funkcjonalną i nowoczesną stronę internetową, na której znajdą się chociażby podstawowe informacje o firmie, jej produktach i usługach, a także wszelkie dane kontaktowe czy adresowe. Jeśli planujemy prowadzić sklep internetowy, również trzeba dopilnować, by był dobrze zaprojektowany, miał ciekawy layout i działał szybko oraz sprawnie. Dobra strona internetowa to podstawa, gdyż od niej zależy późniejsze pozycjonowanie, czyli dbanie o wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Dlaczego pozycja w Google jest tak ważna?

optymalizacja stronPozycjonowanie sprawia, że firma znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania. Użytkownik sieci, po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiednich słów kluczowych otrzymuje listę wyników, wśród których szuka odpowiedniej dla siebie oferty. Trzeba w tej kwestii pamiętać, że użytkownicy nie mają ani czasu, ani ochoty, by przeglądać dziesiątki stron z wynikami wyszukiwania i najczęściej decydują się na ofertę firm, które w wynikach Google znajdują się najwyżej. Co ciekawe, takie marki kojarzą się również z dobrą jakością, bo są po prostu widoczne w sieci. Każda firma powinna więc dbać o właściwe pozycjonowanie, gdyż zapewnia to ruch na stronie, dużą widoczność w internecie, a to przekłada się na zwiększone zainteresowanie ofertą marki. Warto pozycjonowanie oddać w ręce specjalistów, gdyż działania na własną rękę mogą przynieść więcej szkód niż korzyści. Jeśli poprzez niewłaściwe działania sprawimy, że strona spadnie bardzo nisko w wynikach wyszukiwania, bardzo trudno będzie później podciągnąć ją do góry.

Zainwestuj w monitoring pozycji w Google

Aby mieć pewność, że pozycjonowanie odbywa się w sposób właściwy i przynosi efekty w postaci wysokiej pozycji w wyszukiwarkach, warto prowadzić monitoring pozycji w Google, dostępny chociażby w ofercie spideric.com. Monitoring polega na dokładnym sprawdzaniu, jak radzą sobie poszczególne frazy kluczowe, na jakie frazy najlepiej pozycjonują się konkretne podstrony. Można również przekonać się, jak wygląda tytuł i opis strony w wyszukiwarkach z pozycji użytkownika. Nowoczesne narzędzia przeprowadzające monitoring pozycji w Google biorą również pod uwagę, że obecnie wyszukiwanie jest mocno spersonalizowane. Od dawna nie jest już tak, że każdy użytkownik po wpisaniu w wyszukiwarkę konkretnych słów kluczowych otrzyma takie same wyniki. Mogą się one różnić w zależności od jego lokalizacji, urządzenia, z którego korzysta, a także jego dotychczasowej historii wyszukiwań. Kompleksowy monitoring pozycji w Google, prowadzony systematycznie i regularnie, pozwala na dopasowanie pozycjonowania do aktualnych potrzeb oraz na szybkie reagowanie w razie jakichkolwiek nieprawidłowości.