Mity i fakty na temat centrali telefonicznych

centrlala-telefoniczna

Myślisz o zakupie takiego urządzenia do Twojego biura, jednak odstraszają Cię powszechne opinie o tego typu produktach. Sprawdź, co jest prawdą, a co mitem!

Nie wszystko to, co znajdziesz w Internecie jest prawdą. Zapewne o tym wiesz, jednak powtarzana po raz setny opinia zostawia w Twojej głowie ziarenko niepewności. Sprawia, że zaczyna się zastanawiać: „Może faktycznie coś w tym jest”. Obalamy mity i stwierdzamy fakty!

MIT: Dla małych firm nie warto kupować centrali telefonicznej

Wiele osób tak sądzi. Nie zdając sobie sprawy z tego, że dzięki takiemu urządzeniu znacznie mogliby zaoszczędzić na połączeniach telefonicznych wewnątrz firmy, nie wspominając już o korzystaniu z innych usług, które takie urządzenie umożliwia. Poza tym często nie myślimy o tym, ze nasza mała firma, może stać się za kilka lat czy miesięcy średnim przedsiębiorstwem, a nawet urosnąć do rangi sporej korporacji. Wówczas centrala telefoniczna będzie niezbędna, choćby w sytuacji, kiedy zechcesz otworzyć jej filię w innym miejscu.

FAKT: Sprzedawca central oferuje wsparcie techniczne

Oczywiście, że zawsze tak musi być. Wszystko zależy od tego, jakiej firmy urządzenie kupiłeś. Firma http://www.aps.com.pl/ oferuje urządzenia takiej firm jak: Panasonic, Slican i Platan. Są to wiodący producenci na rynku w zakresie centrali telefonicznych. Firma Aps jest ich autoryzowanym serwisantem. Oznacza to, że oferuje ona serwis zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny w zakresie instalacji i programowania. Zanim zdecydujesz się za zakup urządzenia, warto podpytać o warunki serwisu.

MIT: Wszystkie centrale są takie same

Na rynku jest obecnie coraz więcej urządzeń tego typu. Zmienia się technika, zmieniają możliwości. Centrale telefoniczne różnią się przede wszystkim funkcjami, które oferują. Każda z nich ma inne oprogramowanie, jedne mogą być prostsze, inne bardziej skomplikowane w obsłudze. Centrale telefoniczne mają za celu zastąpić tradycyjną łączność kablową. Obecnie nie chodzi tylko o telefon, ale również Internet, umożliwianie prowadzenie konferencji i telekonferencji itp.

FAKT: Centrala telefoniczna to zakup na lata

Zgadza się. Takie urządzenie ma służyć przez długi czas. Kiedy już zdecydujesz się na jego zakup, wybierz takie, które sprawdzi się w przypadku, kiedy zmienisz zasięg działalności firmy, otworzysz nowe biura, czy filie w różnych miejscach w mieście. Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji powinieneś wziąć to pod uwagę.