Jak wybrać mieszkanie, aby każdego dnia budzić się szczęśliwym?

Inwestycje deweloperskie zachęcają zróżnicowaną ofertą mieszkań dla osób, ceniących doskonałą lokalizację, starannie dobrany rozkład pomieszczeń oraz szereg czynników, składających się na komfortowe zamieszkiwanie. Wśród ogromnej liczby ofert na szczególną uwagę zasługują inwestycje, w których poza atrakcyjnym położeniem liczy się przemyślana koncepcja wygodnego życia. “Miasto w mieście” to trend, który sprawdza się wśród klientów o wysokich wymaganiach. Jak zatem znaleźć nowe mieszkanie, położone w starannie zaplanowanej enklawie, zapewniającej znakomitą komunikację z centrum miasta, a jednocześnie posiadającej zaletę bliskości infrastruktury osiedlowej?

Zamieszkaj w dogodnej lokalizacji

Podczas wstępnego rozeznania na rynku inwestycji deweloperskich warto wziąć pod uwagę zakres przestrzenny, który powinien stanowić idealną lokalizację. Inwestycje, zlokalizowane niedaleko od centrum, z rozbudowaną infrastrukturą w ramach nowoczesnego mini osiedla to propozycja dla wszystkich, ceniących łatwy dostęp do miejskich udogodnień, a jednocześnie chcących na co dzień oszczędzać czas dojazdu do podstawowych punktów handlowo – usługowych. Firma deweloperska Super Krak Deweloper w swojej inwestycji “Nowa Siewna” proponuje mieszkania, zlokalizowane w Krakowie w obrębie dzielnicy Prądnik Biały, gdzie miasto najmocniej inwestuje w rozwój infrastruktury komunikacyjnej. To tu bowiem rozpoczęła się realizacja linii krakowskiego szybkiego tramwaju, który połączy wspomnianą dzielnicę ze ścisłym centrum miasta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Poza lokalizacją, która jest bardzo istotnym elementem decyzji o wyborze mieszkania, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność lokalu względem naszych potrzeb. Można skłonić się ku wyborowi mieszkania dwu, trzy lub czteropokojowe o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń. Widne, przestronne wnętrza z dużymi oknami tarasowymi zapewnią odpowiednią ilość światła dziennego, tarasy, balkony oraz ogródki w mieszkaniach parterowych pozwolą uzyskać własny kawałek przyrody w dużym mieście. Przy wyborze mieszkania warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, użytych do budowy oraz osiągnięcia stanu deweloperskiego mieszkań. Okna i drzwi powinny przecież posłużyć bezawaryjnie przez wiele lat. W mieszkaniu nie powinno zabraknąć przestrzeni do przechowywania, przestronnych ciągów komunikacyjnych oraz możliwości aranżacji strefy kuchennej z dużą powierzchnią blatu, nawet w małych mieszkaniach. Położenie wraz z dogodnym rozmieszczeniem pomieszczeń pozwolą codziennie budzić się radosnym i odstresowanym, zwłaszcza we wnętrzu, zaaranżowanym w 100% według własnego pomysłu.