Wygodne buty medyczne – jakie kupowane są najczęściej?

Wybór obuwia medycznego powinien bazować na komforcie, jednak nie jest to jedyny czynnik, jaki warto wziąć wtedy pod uwagę. Jakie buty kupowane są najczęściej przez przedstawicieli zawodów medycznych? Sprawdzamy!

 

Dobre buty medyczne – jaki fason wybrać?

W kategorii obuwia medycznego znajduje się szeroka gama modeli, które mogą być dopasowane indywidualnie do gustu użytkownika. Tym, co je łączy, jest komfort, ponieważ lekarze, pielęgniarki oraz inne osoby pracujące w placówkach opieki zdrowotnej spędzają dużo czasu na nogach i przemierzają spore dystanse każdego dnia.

 

Wśród fasonów obuwia medycznego najczęściej kupowane są klapki i sandały. To buty wyróżniające się przewiewną konstrukcją, są lekkie i dodatkowo łatwe do utrzymania w czystości, gdy wykonane są z odpowiednich materiałów, o których poniżej.

 

Do tej kategorii zaliczają się zarówno klasyczne, jak i oryginalne obuwie medyczne o niebanalnym wzornictwie, które przyciąga uwagę.

 

Materiały na obuwie medyczne – co sprawdza się najlepiej?

Przy wyborze obuwia medycznego pod uwagę warto wziąć nie tylko jego fason, lecz też materiał, z którego jest ono wykonane. Najczęściej wybierane są buty z pianek z tworzywa sztucznego, ale również w sprzedaży można znaleźć modele z eko skóry i skóry naturalnej, na przykład chodaki z paskami.

 

Buty medyczne z piankowych materiałów:

  • są bardzo lekkie
  • dopasowują się łatwo do stopy
  • mogą być myte i dezynfekowane
  • nie obcierają stóp
  • bardzo dobrze amortyzują

 

Piankowe materiały mogą być także wyposażone w antypoślizgowe warstwy na podeszwach oraz w komfortowe wkładki, które ustawiają stopy we właściwej pozycji i masują je, zapobiegając pojawieniu się dyskomfortu.

 

Gdzie kupować wygodne i oryginalne obuwie medyczne?

Dzisiaj wiele modnych butów medycznych czeka na klientów w sklepach internetowych, ale można także kupować je stacjonarnie.

 

Zakup obuwia online ma wiele zalet, ponieważ można znaleźć w nich znacznie więcej modeli niż w zwykłych sklepach, a także zamówić je bez wychodzenia z domu, z szybką dostawą pod swój adres.