Co zapewni nam zdrowy sen? Materace Materasso inwestycją w zdrowie

materace Materasso

Zastanawiasz się, jak poprawić jakość swojego snu? Idealnie trafiłeś – podpowiemy Ci, jakie zalety mają materace Materasso. Bardzo istotną rzeczą jest możliwość obudzenia się rano wypoczętym i wyspanym, a do tego celu potrzebujemy odpowiedniego, wygodnego materaca. Jednak wybór materaca nie jest taki prosty, wymaga sprawdzenia mnóstwa produktów i możliwości. Oferta producentów jest bardzo duża i nie zawsze przy pierwszej wizycie w sklepie wiadomo, który materac będzie dla nas najlepszy, który spełni nasze oczekiwania. Wybierając dla siebie materac, warto zdobyć więcej informacji. Zapoznaj się z tym artykułem, a będziesz o krok bliżej od lepszego snu!

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz! Jak wybrać odpowiedni materac?

Ważną kwestią, o której należy pomyśleć, już kupując łóżko, jest oczywiście rozmiar materaca. Powinien on być dostosowany przede wszystkim do wzrostu i wagi ciała właściciela. Dla osoby cięższej materac powinien być twardszy, w przypadku osoby lżejszej – może być bardziej miękki. Należy też wziąć pod uwagę, że dla jednej osoby na materacu powinno być około 30-40 cm przestrzeni, więc jeżeli nie śpimy sami, materac musi być na tyle duży, aby zapewnić maksymalną wygodę. Istotne jest dopasowanie twardości materaca do indywidualnych wymagań. To od tego zależy, czy ciało będzie w odpowiedni sposób podpierane i czy dobrze się wyśpimy i obudzimy bez bólu pleców lub karku. Wypoczęci będziemy mogli z energią wejść w nowy dzień.

Ale jak dobrać twardość materaca?

Dobór twardości materaca może być problematyczny. Przede wszystkim należy określić swoją wagę, a na jej podstawie dobierać odpowiednio twardy materac. Jeżeli nie jesteś pewny, to uniwersalne i najbardziej popularne są średnio twarde materace. Jednak będą one dobre dla osób o wadze do około 70-80 kg. Z kolei osoby cięższe powinny wybrać materace twardsze.

Coraz częściej klienci w doborze materaca zwracają uwagę nie tylko na odpowiednią twardość i sprężystość, ale też na estetykę wykonania, regulację cyrkulacji powietrza i możliwość łatwego utrzymania czystości. Pomocne są w tym wypadku pokrowce na materace, które można prać w pralce. Jak już wiemy, komfort snu i wypoczynku bezpośrednio wpływa na jakość naszego życia. Warto więc zapoznać się z  poszczególnymi rodzajami materacy i ich specyficznym cechom.

Powinieneś zainteresować się produktami, jakimi są materace Materasso, ponieważ producent ten oferuje bogaty wybór materacy piankowych, lateksowych czy bonelowych. Najlepszy materac to taki, który jest możliwie najbardziej dopasowany, do naszych potrzeb i preferencji – dlatego materace Materasso ze swoją różnorodnością są idealnym rozwiązaniem. Nie kierujmy się tylko jego wyglądem, materac ma przede wszystkim wpływ na regenerację naszego organizmu, a podczas snu mięśnie rozluźniają się, nerwy uspokajają. Funkcjonalna jest pianka termoelastyczna w materacu, która dostosowuje się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Pozwala ona kręgosłupowi na zachowanie anatomicznego ułożenia i redukuje naciski. Im większa gęstość, tym większa twardość i wytrzymałość. Taka pianka dobrze przepuszcza powietrze, zapobiega gromadzeniu wilgoci i rozwoju pleśni. Czy wiesz, co to jest pianka memory? Jest to pianka z pamięcią, reaguje na nacisk, na ciepło, pod wpływem którego mięknie, po naciśnięciu można zobaczyć na niej przez kilka sekund kształt odcisku.

Materace Materasso posiadają strefy twardości

Materace Materasso posiadają strefy twardości, umożliwiają właściwe podparcie poszczególnych części ciała. Im większa liczba stref twardości, tym wygodniejszy materac. Na przykład materace 7 strefowe podzielone są na 7 obszarów o zróżnicowanym stopniu twardości. Wyróżniamy strefę głowy, barków, kręgów lędźwiowych, miednicy, ud, łydek i stóp. Z kolei materace 9 strefowe, są optymalne, bo w najwyższym stopniu dostosowują się do anatomicznej budowy ciała. Strefy podparcia głowy i stóp zostały podzielone na dodatkowe strefy o pośredniej twardości, dzięki czemu zmiany pozycji nie mają wpływu na wygodę, wypoczynek.