Maszyny do mycia podłóg – skąd ta cena?

Aby podłogi prezentowały się okazale przez wiele długich lat użytkowania pamiętać należy o systematycznym szorowaniu, polerowaniu i kompleksowym czyszczeniu. Dzięki profesjonalnym maszynom czyszczącym można zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów. Na rynku jest wielu producentów, którzy oferują maszyny czyszczące do podłogi w wielu przedziałach cenowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które elementy mają największy wpływ na końcową cenę sprzętu czyszczącego.

Co ma wpływ na cenę maszyny czyszczącej?

Na cenę profesjonalnych maszyn czyszczących duży wpływ ma jej rozmiar, rodzaj zastosowanego napędu oraz moc silnika. Nie można zapominać również o funkcjonalności danego sprzętu. Z praktycznego punktu widzenia im więcej dodatkowych funkcji sprzątania posiada maszyna czyszcząca do podłóg, tym jej cena jest wyższa. Osoby, które nie mogą od razu pozwolić sobie na zakup droższego sprzętu, powinny rozejrzeć się za modelami, które można systematycznie rozbudowywać. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy producent oferuje swoim klientom możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów, dzięki którym maszyna czyszcząca nabędzie nowych funkcjonalności.

maszyna czyszcząca

Pozostałe elementy, które wpływają na cenę maszyny czyszczącej

Jeżeli chodzi o całkowity koszt użytkowania maszyny czyszczącej do podłogi, to należy uwzględnić również jej gwarancję, serwis i profesjonalne wsparcie techniczne. Najtańsze są oczywiście maszyny sprowadzane z Chin, ale pamiętać należy o tym, że rzadko kiedy posiadają one gwarancję producenta.

Przy awarii sprzętu liczyć trzeba się z kosztowną naprawą. Wysoka cena naprawy wynika oczywiście z tego, że trudno jest dokupić części zapasowe do mało popularnych urządzeń czyszczących. Do kosztów użytkowania maszyny do mycia podłóg należy zaliczyć również jej systematyczną konserwację i szkolenia z obsługi.

Rodzaj zamontowanego silnika

Jak wspomniano powyżej wartość maszyny czyszczącej do podłogi w dużej mierze zależy od wielkości silnika. Im wyższa moc silnika, tym oczywiście skuteczniejsze czyszczenie i wyższa cena. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że większy silnik oznacza nie tylko lepszą wydajność, ale również większą żywotność sprzętu.

Maszyny z większymi silnikami mniej ją obciążają, dlatego też służyć będzie dłużej. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniej mocy silnika do czyszczonych powierzchni. W przypadku większych pomieszczeń, warto postawić na mocniejsze maszyny.

Zobacz także: https://czyszczacamaszyna.pl/maszyny-do-mycia-podlog/

Napęd maszyny czyszczącej

Maszyna czyszcząca do podłóg może posiadać skrzynię biegów albo specjalny pasek napędowy. Komercyjne maszyny mogą posiadać nie tylko pojedyncze, ale również podwójne i potrójne przekładnie. Oryginalna skrzynia biegów od uznanego producenta zapewni większą moc i stabilność do obracania myjki podłogowej.

Najdroższym rozwiązaniem są oczywiście potrójne przekładnie. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że potrójne koła planetarne są zdecydowanie najtrwalsze i mogą pochwalić się dużą żywotnością. Inwestując w droższy sprzęt w dłuższej perspektywie można naprawę sporo zyskać.