Masaż – dla ciała i umysłu

Niezależnie od tego, czy jesteś w świetnej formie, czy korzystasz z opieki hospicyjnej, skorzystasz z masażu, co jest przesłaniem, którym należy się podzielić z wszystkimi. To dlatego, że masaż nie tylko pomaga ciału, ale także umysłowi. Masażyści, którzy badają te rzeczy, poważnie mówią, że może być nawet więcej dobrych rzeczy, których nauka nie potrafi wyjaśnić, a obejmuje to transfer energii i sił metafizycznych, jakie niesie FizjoMasaż.

Podsumowując, to przyjemne uczucie, dlatego usługi masażu z pewnością docenią sami pacjenci wraz z członkami ich rodzin i wszelkimi opiekunami, którzy często cieszą się widokiem efektów po każdej wizycie: ktoś, kto ma zmniejszony ból i napięcie – po prostu czuje się lepiej. Jeśli nie znasz potencjalnej mocy masażu lub nie wiesz, jak dowiedzieć się więcej, teraz to dobry czas, aby dowiedzieć się więcej. Nie bój się pytać praktyków, szkół i terapeutów, aby wiedzieć więcej ao korzyściach zdrowotnych i zdrowotnych masażu oraz różnych rodzajach masażu. Te komunikaty są przeznaczone dla tych, którzy mogą trochę wiedzieć o podstawach masażu, którzy mogą skorzystać z uczenia się więcej, a także dla tych, którzy nigdy go nie otrzymali lub nie są pewni, czy masaż może być dla nich dobrym wyborem.

Ogólnie rzecz biorąc, masażyści zwracają uwagę na wiele wartości dla każdego, w tym:

  • Działanie przeciwbólowe,

  • Rozluźnione mięśnie,

  • Poprawa krążenia,

  • Redukcja toksyn,

  • Lepsze zdrowie,

  • Mniej stresu,

  • Lepszy sen,

  • Lepsza kondycja fizyczna.

Podczas gdy terapia masażu jest technicznie klasyfikowana jako medycyna komplementarna, a nie tradycyjna medycyna, w którą zaangażowani są lekarze i pielęgniarki, jest to również metoda zalecana przez wielu dostawców – i firmy ubezpieczeniowe – jako sposób na poprawę jakości życia.

Korzyści hospicyjne

Wszystkie dotychczasowe korzyści mogą być szczególnie pomocne dla pacjentów przebywających w hospicjach. Chociaż sytuacja każdego jest inna, większość pacjentów często odczuwa pewien stopień bólu, stresu i niepewności, a wszystko to może pomóc masaż. Ponieważ celem opieki hospicyjnej i paliatywnej jest zminimalizowanie stresu i skupienie się na jakości życia, masaż może idealnie pasować. To także oficjalne podsumowanie niejednego specjalisty, które oficjalnie potwierdziło, że masaż może przynosić szereg korzyści, począwszy od ogólnego komfortu i odprężenia.

Regularne masaże mogą skupiać się na bólu. Bez względu na stan, na który cierpią, który wymaga opieki hospicyjnej, mogą skorzystać z masażu. W niektórych przypadkach ból lub stan wymagały również od pacjenta spędzania dużo czasu w pozycji siedzącej lub leżącej, co może dodatkowo zaostrzyć lub osłabić mięśnie. Terapeuta zastosuje różne metody w celu złagodzenia i rozluźnienia mięśni, które są obolałe, spięte lub napięte. Poprawi elastyczność i zachęci pacjenta do częstszego poruszania się. Mięśnie, które nie są już obolałe i bolesne, mogą przynieść natychmiastową ulgę. Może to ułatwić zasypianie lub drzemki. Masaż może również oferować kojące uczucie, które może przełożyć się na lepszy stan psychiczny.