Małopolska dla zakochanych – 3 pomysły na romantyczny wypad

Małopolska jest bez cienia wątpliwości jednym z najciekawszych i zróżnicowanych regionów w całej Polsce. Co roku odwiedzają ją miliony turystów nie tylko z kraju, ale także z zagranicy i nie dzieje się tak bez przyczyny. Liczne atrakcje, które znajdują się na jej terenie, sprawiają, że jest to idealny kierunek podróży dla każdego niezależnie od wieku oraz zainteresowań. Wśród nich należy wyróżnić ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych, ponieważ jest on idealny na romantyczny wypad chociażby tylko na weekend. Zresztą warto w tym przypadku wyróżnić nie tylko dobrze znany wszystkim Kraków nazywany nie bez powodu królewskim miastem, ale także górskie miejscowości czy Ojcowski Park Narodowy. Wszystkie one zachwycają zarówno swoją magiczną atmosferą, jak i wyjątkowymi widokami czy historycznymi zabytkami. Poznaj nasze 3 pomysły na to, jak spędzić w Małopolsce czas z ukochaną osobą.

Kraków nocą

Kraków jest zdecydowanie najbardziej znanym miastem w całej Małopolsce i to właśnie w nim można odwiedzić różnorodne miejsca, również te idealne na romantyczny wyjazd. Żaden wyjazd oczywiście nie powinien obejść się bez odwiedzenia Drogi Królewskiej, która prowadzi przez wszystkie najważniejsze i najcenniejsze zabytki. Na trasie można zobaczyć między innymi Rynek ze słynnym Kościołem Mariackim oraz wysłuchać na nim hejnału. Kończy się ona z kolei na Zamku na Wawelu, który jest owiany licznymi legendami i tajemnicami. Nie sposób jednak docenić Krakowa nocą, ponieważ to właśnie wtedy nabiera on niezwykłej atmosfery. Jest to najlepszy czas, żeby zobaczyć ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakochanych, przede wszystkim te znajdujące się na terenie Kazimierza. Są to między innymi Kładka Ojca Bernatka, która łączy dzielnicę z Podgórzem, na której wiesza się symboliczne kłódki mające zapewniać wieczną miłość. Warto również wybrać się w okolice Okrąglaka oraz przespacerować się pośród klimatycznych restauracji i zabytkowych kamienic.

Tatrzańskie wyprawy

Poruszając temat ciekawych miejsc w Małopolsce dla zakochanych, nie należy pomijać urokliwych Tatr wraz ze znajdującymi się niedaleko nich miejscowościami. Oczywiście najbardziej znane wśród nich jest Zakopane, a wraz z nim Krupówki, które stały się już swoistym symbolem. Można udać się na romantyczną randkę do jednej z mieszczących się na nich karczm regionalnych, jednak to nie jedyna możliwość. Dobrym pomysłem jest wejście lub wjazd kolejką na Gubałówkę, gdzie zimą znajduje się Kraina Światła, a latem plaża. Wszystko to z niezwykłym widokiem na niemalże całe Tatry. Dobrym rozwiązaniem jest wypad na pobliskie termy czy to do Chochołowa, czy też do Szaflar. Nie należy zapominać także o możliwości wyjścia w góry. Może być to zarówno wspólne zdobywanie szczytów, w tym najwyższych w całym kraju Rys, jak i spacer po licznych dolinkach.

Natura za miastem

Chcąc wyrwać się na kilka godzin z zatłoczonego Krakowa, warto wybrać się 20 km na północ, a dokładniej do Ojcowskiego Parku Narodowego. Chociaż jest on najmniejszym tego typu miejscem w kraju, to nie sposób odmówić mu uroku oraz pewnego rodzaju romantyzmu. Składają się na niego przede wszystkim cuda natury, chociażby różne skalne twory, a pośród nich Maczuga Herkulesa czy Igła Deotymy. Znajdując się przy pierwszym z nich, warto wspiąć się pod górę i zwiedzić pochodzący z XIV wieku Zamek na Pieskowej Skale. Na terenie parku nie brakuje także jaskiń, spośród których najsłynniejsza jest Jaskinia Łokietka. Zwiedzając ją, można poznać tajemniczą legendę o królu Władysławie, który miał schronić się w niej podczas ucieczki przed czeskimi wojskami. Jest to jednak tylko niewielki ułamek tego, czym zachwycić może Ojców i otaczający go Park Narodowy. Po spacerze pośród przyrody można odpocząć w jednym z kilku obiektów gastronomicznych lub zwiedzić ruiny Zamku Królewskiego.