Na czym polega linkbuilding i jakie ma znaczenie w trakcie pozycjonowania?

Odpowiednio zaplanowane linkowanie  to bardzo ważny element pozycjonowania. Zastanawiasz się, na czym ono polega i jakie ma znaczenie? Wyjaśniamy. 

Czym jest linkbuilding?

Mówiąc najprościej, jest to sposób pozyskiwania wartościowych linków, odsyłających do naszej strony www. Aby pozytywnie wpływały na pozycjonowanie witryny, czyli jej widoczność w wyszukiwarkach, powinny być one nie tylko liczne, ale również – a może nawet przede wszystkim – wysokiej jakości. Oznacza to, że strony, na których znajdują się odnośniki, muszą się wyróżniać wartościową treścią, brakiem złych praktyk w pozycjonowaniu i najlepiej dużą ilością odsłon. 

Czym są linki?

Zajmując się tematem linkowania zewnętrznego, warto również zastanowić się nad tym, czym właściwie są linki. Mianowicie, są to odnośniki do konkretnych stron www lub ich fragmentów. Można je umieszczać jako adres URL lub w nieco bardziej wyszukany sposób, czyli anchor tekst. Zdarza się również łączenie linków z grafiką. Anchor stanowi opis linku, zazwyczaj zawierający słowo lub frazę kluczową. Wszystkie rodzaje linków najczęściej wyróżniają się na stronie inną kolorystyką, pogrubieniem itp., a po kliknięciu ich przenosimy się do kolejnej strony. 

Jaki jest podział linków?

Sklep SEO z możliwością publikacji mocnych linków w kilka chwil!W Internecie możemy znaleźć różne rodzaje linków. Należą do nich:

  • Linki wewnętrzne;
  • Linki zewnętrzne – te natomiast dzielą się na linki naturalne i nienaturalne (te drugie stanowią formę reklamy).

Każde z nich są ważne dla pozycjonowania strony, wpływają na jej częstsze odwiedziny oraz lepsze wyniki w wyszukiwarce.

Najlepiej pozyskiwać linki zewnętrzne ze stronach dobrej jakości, które oferują rzetelny, sprawdzony content. Mogą to być np. portale tematyczne, blog, grupy tematyczne czy różnorodne fora internetowe.

Co jeszcze wpływa na pozycjonowanie strony www?

Oprócz linkowania niezwykłe znaczenie mają takie czynniki jak:

  • Wartościowa treść umieszczona na stronie www;
  • Właściwie dobrane słowa kluczowe;
  • Dobry adres URL;
  • Odpowiedni podział tekstu, ze szczególnym uwzględnieniem nagłówków;
  • Szybkość, z jaką ładuje się strona zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfon czy tablet;
  • Znajdujące się na stronie grafiki 

Każdy z tych elementów jest równie ważny i warto zadbać o każdy z nich. Odpowiednie zabiegi SEO sprawiają, że boty Google  pozytywnie oceniają daną witrynę i pojawia się ona wyżej w wynikach wyszukiwania. To natomiast przekłada się na większy ruch na stronie, większą ilość konwersji, a tym samym wzrost klientów i zysków. O ile dobór fraz kluczowych nie stwarza większych problemów osobom z podstawową wiedzą o pozycjonowaniu, tak linkbuilding należy jednak do trudniejszych zadań, przez co warto powierzyć przygotowanie jego indywidualnie dopasowanej strategii  profesjonalnej agencji SEO. Zobacz ofertę Develtio by Green Parrot: https://greenparrot.pl/nasza-oferta/pozycjonowanie-stron-internetowych/.