Które wypożyczalnie samochodów na lotniskach mają niski depozyt?

Wynajem samochodu wiąże się z kilkoma formalnościami, a jedną z nich jest blokada depozytu. Jest to kwota, którą wypożyczalnia zabezpiecza na poczet ewentualnych zniszczeń lub braków w wyposażeniu pojazdu. Jeśli klient nie ma ważnej karty kredytowej lub debetowej i zabezpieczenie depozytu jest niemożliwe, to wynajem nie dojdzie do skutku. Czy wysokość depozytu jest istotna? Na którą wypożyczalnię warto zwrócić uwagę w tym kontekście?

Czym jest depozyt?

Depozyt, zwany czasami kaucją zwrotną, to określona wcześniej suma blokowana przez wypożyczalnię. To jeden z koniecznych warunków, aby wynajem był w ogóle możliwy. Wysokość depozytu najczęściej jest uzależniona od klasy pojazdu, w związku z czym będzie niższa w wypadku aut miejskich, a wyższa w ramach wynajmu pojazdów klasy premium. Ma to swoje uzasadnienie, gdyż ewentualne szkody i konieczność ich likwidacji będą droższe w wypadku cenniejszych samochodów. Jak już wspomniano, aby blokada depozytu była możliwa, kierowca musi posiadać kartę kredytową (lub debetową w niektórych wypadkach), która będzie ważna jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego zakończenia wypożyczenia.

Ile wynosi depozyt w wypożyczalni?

Ze względu na fakt, iż wypożyczalnie samochodów są skierowane głównie (choć nie tylko) do osób, które podróżują samolotami, to wysokość depozytu bardzo często podawana jest w euro oraz w bezpośrednim przeliczeniu na złotówki. Dzięki temu potencjalnych kosztach z łatwością rozezna się obcokrajowiec, jak i każdy z nas. W Flex Rent wysokość depozytu waha się od 500 do 1000 euro w zależności od klasy i modelu samochodu. Zdajemy sobie jednak sprawę, iż najemca nie zawsze może dysponować taką kwotą i pozwolić na jej zablokowanie. Zdecydowaliśmy się więc na stworzenie specjalnej oferty, która pozwala obniżyć wysokość depozytu. Dzięki Full Protection możesz obniżyć wysokość depozytu z 2200 zł do 500 zł, jednocześnie w ten sposób zniesiesz udział własny w szkodzie i uzyskasz ochronę szyb, lusterek i opon. Biorąc pod uwagę, iż depozyty w innych wypożyczalniach niemal nigdy nie wynoszą mniej, niż 400 euro, to bardzo korzystna oferta, z której warto skorzystać.

Zalety wynajmowania samochodów

Dlaczego warto sięgać po auta z wypożyczalni? To przede wszystkim wygoda. Docierając na dowolne duże lotnisko w Polsce mamy jeszcze do przebycia co od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów do centrum docelowego miasta. Wypożyczalnie takie jak Flex Rent są obecne na lotniskach, dzięki czemu wynajem jest bardzo prosty, a do tego daje wolność w dalszym podróżowaniu. W przeciwieństwie do np. komunikacji miejskiej wynajem gwarantuje szybki transport o każdej porze, a do tego jest tańszy niż np. korzystanie z taksówek czy usług innych przewoźników. Ponadto wypożyczenia umożliwia korzystanie z samochodów klasy premium za ułamek ich wartości, bez wiązania się długą umową (np. leasingiem czy kredytem). Co równie istotne, wynajem może trwać tak długo, jak sam określisz, a jedyne, na co musisz zwracać uwagę, to regularne tankowanie i ogólny stan samochodu. W Flex Rent wynajem rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych za dobę, a do tego możesz obniżyć depozyt dzięki ofercie Full Protection.

Polecamy:
Pomoc z zakresu księgowości – oferta biura rachunkowego Warszawa
Dlaczego warto brać udział w szkoleniach?