Kruczki w ofertach pracy – praca w Siedlcach

Praca w Siedlcach

Praca w Siedlcach, Wrocławiu czy Gdańsku… Choć ofert pracy jest mnóstwo a większość z nich jest dostępna za pośrednictwem sieci, nie wszystkie z nich są uczciwe. Siedząc za monitorem, większość osób, które zajmują się wyłudzaniem danych lub zbieraniem chętnych do szemranych biznesów, czuje się bezpieczna. Aby nie dać się wykorzystać podczas szukania pracy i znaleźć zajęcie, które faktycznie przyniesie proporcjonalny do wysiłków zarobek, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, dotyczących ogłoszeń o pracę. Jakich? Podpowiadamy.

Zapraszam na priv

Jeśli osoba, która wystawiła ogłoszenie, poszukując osób do pracy, na samym początku rozmowy odmawia udzielenia Ci podstawowych informacji na temat tego, jaka to firma i od razu zaprasza Cię do przejścia na wiadomości prywatne – nie trać czasu. Najpewniej post dotyczy MLM (czyli zbierania mnóstwa klientów, chętnych kupić kosmetyki czy biżuterię danych firm) lub… wyłudzania danych. Alternatywną opcją jest też płatne zakładanie kont bankowych, które płatne faktycznie jest – ale dla osoby wystawiającej ogłoszenie, a nie dla Ciebie.

Więcej informacji podczas rozmowy telefonicznej – praca w Siedlcach

Choć większość pracodawców zaprasza do odbycia rozmowy telefonicznej, upewnij się, że wszystkie najważniejsze ustalenia dostaniesz także pisemnie, drogą mailową – na wszelki wypadek. Oczywiście, po nich powinna do Ciebie dotrzeć również podpisana umowa, jeśli w grę wchodzi praca zdalna.

Wynagrodzenie od sprzedaży

Oferenci, którzy zaznaczają w swoich ogłoszeniach wynagrodzenie od sprzedaży, najpewniej zajmują się handlowaniem produktami danej firmy. Farmasi, Avon, Oriflame, Monat… Oczywiście od Ciebie zależy, czy chcesz zarabiać w takiej formie. Niemniej, musisz być świadom tego, że najczęściej prowizje są bardzo niewielkie i musisz sprzedać wiele, aby zarobić cokolwiek a także wypracować określony próg złożonych zamówień.

Czerwoną lampkę powinny Ci zapalić wszelkie sformułowania takie jak: praca zdalna z umową po okresie próbnym, brak umowy, czy płatność dopiero po wykonaniu danego zlecenia, nieusankcjonowana żadnymi pisemnymi ustaleniami. Szukając „praca w Siedlcach” musisz uważnie czytać wszystkie oferty.