Kobiecy biznes z pasją – na czym zarabiają nowoczesne Polki?

pexels-photo-864994

Kobiety już nie jeden raz udowodniły, że potrafią ryzykować i stawiać wszystko na jedną kartę. Nie boją się wyzwań, ciężkiej pracy, a pasja napędza je do rozkręcenia własnego biznesu. Na czym dokładniej zarabiają nowoczesne Polki?

Niejedna kobieta myśli o założeniu własnego biznesu. Zwykle motywuje je do tego niezadowolenie z dotychczasowego zajęcia oraz chęć zarabiania na swoje konto. Nic dziwnego, ponieważ tylko praca, która daje prawdziwą satysfakcję, potrafi cieszyć. Możliwości na rozkręcenie biznesu jest całkiem sporo. My sprawdziliśmy, na czym aktualnie zarabiają nowoczesne Polki i teraz prezentujemy Wam najciekawsze pomysły.

Rękodzieło się sprzedaje

3Najwięcej kobiet odnoszących sukcesy w biznesie zajmuje się właśnie rękodziełem. Nic dziwnego, skoro produkty hand-made cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem. Przede wszystkim jest popyt na ręcznie robioną biżuterię, ceramikę, odzież, zabawki na dzieci oraz dekoracje do domu. Konsumenci mają dość chińskich produktów niskiej jakości, które są rozpowszechnianie na masową skalę. Wolą sięgać po to, co unikatowe, wyjątkowe i wykonane z wysokiej jakości surowców. To właśnie rękodzieło może im to zapewnić i dlatego chętnie kupują wszystko, co wyjdzie spod ręki zdolnej kobiety.

Oryginalna hurtownia z artykułami dekoracyjnymi

Niektóre panie poszły o krok dalej i zamiłowanie do rękodzieła połączyły z prowadzeniem hurtowni z artykułami dekoracyjnymi. Hurtownia artykułów dekoracyjnych zapewnia im nie tylko stały dochód, ale również materiały potrzebne do wytwarzania rękodzieła. To prawdziwa skarbnica inspiracji. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by również w hurtowni sprzedawać swoje wyroby i wiele kobiet tak właśnie robi. Popularnością cieszą się zarówno hurtownie internetowe, jak i te stacjonarne.

Stylizacja paznokci

Wiele Polek odkryło swoją pasję w stylizacji paznokci. Zaczynały od malowania swoich paznokci, później doszła stylizacja paznokci koleżanek i przyjaciółek i tak narodził się pomysł na biznes. Zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym kosztuje od 50 do 200 zł, więc wystarczy stworzyć atrakcyjną ofertę, by zyskać chętne na zabieg w wersji domowej. Koszt inwestycji to lampa, lakiery oraz odpowiednie żele. Wprawy nabrać można w trakcie malowania paznokci, z każdą kolejną klientką zwykle idzie coraz lepiej, więc dojście do perfekcji to tylko kwestia czasu.

Blogi i vlogi kucharskie

Gotujące kobiety coraz częściej zarabiają na blogach i video blogach. Oczywiście liczy się tutaj pomysłowość. Na przepisach, gdzie podają recepturę na zwykłego schabowego, raczej nie zbiją kokosów. Jednak nie boją eksperymentować w kuchni i potrafią w ciekawy sposób zaprezentować swoje potrawy, to jest szansa, że uda im się osiągnąć sukces. Witryny, które mają najwięcej wejść, mogą liczyć na profity z reklam. Poza tym droga od blogerki do gwiazdy programu kulinarnego bywa bardzo krótka. Producenci telewizyjni stale poszukają nowych twarzy do swoich programów, więc nigdy nic nie wiadomo, jak skończy się przygoda z gotowaniem.

Może zainteresują Cię także Lampy na korytarz