Kłopoty finansowe w firmie – co możesz zrobić, aby nie doprowadzić się do bankructwa?

pexels-photo-842554

Twoja firma boryka się z kłopotami finansowymi, a Ty nie wiesz, co robić? Koniecznie zapoznaj się z treścią naszego artykułu! Podpowiadamy, co robić, by nie doprowadzić firmę do ruiny.

Ogłoszenie upadłości firmy to ostateczność, która i tak nie uwolni Cię od długów. Dlatego, zanim się na nią zdecydujesz, powinieneś mieć pewność, że zrobiłeś wszystko, by uratować swoją firmę od bankructwa. Pamiętaj, że zakładając ją, marzyłeś o sukcesie, nie o porażce, więc z taką samą determinacją powinieneś walczyć o to, by znów wyprowadzić ją na prostą. W tej chwili pewnie myślisz, że to nie możliwe, ale wystarczy, że dobrze się zastanowisz, a znajdziesz kilka skutecznych sposobów, które pomogą Ci zminimalizować straty i uporządkować finanse firmy. Co dokładnie możesz zrobić?

Nie pogłębiaj swojego zadłużenia

Przede wszystkim musisz przystopować z pogłębianiem swojego zadłużenia. Nie próbuj ratować się na wszystkie możliwe sposoby, które w gruncie rzeczy dają Ci tylko chwilowy spokój. W ostateczności zostajesz z jeszcze większym zadłużeniem do spłaty, co sprawia, że sytuacja finansowa Twojej firmy z dnia na dzień się pogarsza. Koniec z tym! Zacznij szukać rozwiązań, które zapewnią długofalową pomoc. O czym w takim razie możesz pomyśleć?

Kredyt pod hipotekę

Masz jakieś nieruchomości należące do firmy? Jeśli tak, możesz pomyśleć o kredycie pod hipotekę. Wysokość dofinansowania zależy od wartości zastawianej nieruchomości, dlatego wybierz spośród nich te, które zapewnią Ci odpowiednią pomoc. Do zalet kredytów hipotecznych należy bardzo długi okres kredytowania, dzięki czemu płatność możesz rozłożyć nawet na bardzo długie lata z wygodną dla siebie wysokością miesięcznych rat. Uzyskane w ten sposób środki będziesz mógł wykorzystać na pokrycie wcześniejszych długów i wyprostowanie finansów firmy.

Restrukturyzacja zadłużenia

Mając kilka zobowiązań, możesz także wziąć pod uwagę konsolidację. Zamiast kilku rat z różnym terminem spłat, możesz mieć jedną. Co więcej, zwykle bywa ona o wiele mniejsza, niż suma wszystkich zobowiązań, więc tym samym będziesz mógł odłożyć trochę pieniędzy na koncie firmowym na poczet bieżących wydatków. Skonsolidować możesz nie tylko kredyty gotówkowe, ale także samochodowe, pożyczki, czy chwilówki – rodzaj akceptowanych zobowiązań zależy od poszczególnych instytucji finansowych, więc zanim się do którejś zgłosisz, upewnij się, że jej oferta jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami.

Tak naprawdę jest wiele sposobów, na to byś uchronił swoją firmę przed bankructwem. Najważniejsze, byś nie patrzył biernie, jak Twoja firma popada w coraz większe problemy. Zacznij działać od razu. Gdy zauważysz piętrzące się zobowiązania, zgłoś się do banku lub innej instytucji finansowej, która pomoże Ci znaleźć idealne rozwiązanie. Warta uwagi jest np. https://www.habza.com.pl/, która oferuje swoim klientom wykwalifikowany sztab ludzi. Na podstawie wywiadu są w stanie w ekspresowym tempie podsunąć najlepsze rozwiązania, więc możesz mieć pewność, że Twoja firma nie zbankrutuje.