Klimatyzator split – skuteczny sposób na usunięcie ciepła z pomieszczenia!

Jeśli potrzebujesz schłodzić mały pokój, mieszkanie lub biuro, klimatyzator z systemem dzielonym może być właściwym wyborem. Klimatyzatory ścienne split są dokładnie tym, co sugeruje nazwa: składają się z jednostki wewnętrznej, która pompuje chłodne powietrze do pomieszczenia, oraz jednostki zewnętrznej zawierającej sprężarkę, która usuwa ciepło z pomieszczenia.

Tego typu systemy klimatyzacyjne są łatwe do zainstalowania w istniejących budynkach, gdzie zainstalowanie opcji kanałów byłoby trudne lub niemożliwe. Oto niektóre z naszych najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć zainstalowanie klimatyzatora z systemem dzielonym.

Łatwe do zainstalowania

Najprostsze jednostki systemowe wymagają tylko małej miedzianej rurki i trochę okablowania do instalacji. Nie ma potrzeby prowadzenia kanałów w ścianach wewnętrznych, a to oznacza, że ​​Twój klimatyzator można zainstalować tanio i szybko, często w ciągu kilku godzin. Nieco bardziej zaawansowane klimatyzatory multisplit też nie mają dużo większych wymagań.

Brak ogromnych, brzydkich jednostek zewnętrznych

Sprężarka zewnętrzna do klimatyzatora może być umieszczona blisko ściany domu, dzięki czemu Twoja posiadłość będzie wyglądała schludnie. Można ją zainstalować w odległości do 30 metrów od jednostki wewnętrznej, dzięki czemu można wybrać niepozorne miejsce do przemieszczenia.

Nie potrzebujesz okien

Niektóre starsze klimatyzatory wymagały okna do instalacji, ale tak nie jest w przypadku nowoczesnej jednostki systemu dzielonego. Klimatyzatory konsolowe dają dużo więcej możliwości. Kompresor można zamontować wysoko na ścianie, na uboczu. Nawet jeśli Twój pokój ma okna, nie musisz rezygnować z widoku, instalując w nim klimatyzator.

Niska cena

Klimatyzatory naścienne typu split doskonale sprawdzają się w nieruchomościach inwestycyjnych, ponieważ koszt zakupu i instalacji jest bardzo przystępny. Po zainstalowaniu i ustawieniu odpowiedniej temperatury nowy klimatyzator z systemem split może nadal oszczędzać pieniądze, minimalizując koszty energii.

Łatwość utrzymania

Klimatyzatory z systemem Split są prawie bezobsługowe, wymagają jedynie wymiany filtra mniej więcej co miesiąc. Niektóre filtry można nawet czyścić i wymieniać w urządzeniu. Konserwacja jest tak prosta, że ​​zarówno właściciele, jak i najemcy mogą z łatwością utrzymać urządzenie bez zakłóceń. Jeśli uważasz, że może to być wyzwaniem, zapytaj nas o nasze regularne usługi konserwacji klimatyzacji.

Są ciche

Klimatyzatory typu Split nie mają dużych silników, więc nie wytwarzają tyle hałasu, co większe systemy. Dzięki temu idealnie nadają się do pomieszczeń takich jak sypialnie i gabinety, ponieważ jest niewiele hałasu, który mógłby zakłócać sen lub zakłócać koncentrację.

Funkcja timera oznacza, że ​​można je ustawić tak, aby działały tylko w określonych porach dnia lub utrzymywały ustawioną temperaturę w pomieszczeniu, aby zapewnić najbardziej komfortową temperaturę.

Bezpieczeństwo

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że klimatyzatory typu split mogą być używane do ogrzewania pomieszczenia, gdy jest chłodno. Są bezpieczniejszą opcją niż gazowe lub elektryczne grzejniki barowe, ponieważ są montowane na ścianie wysoko z dala od małych dzieci lub zwierząt.