Kinkiety łazienkowe w stylu glamour – przegląd

Coraz częściej łazienka staje się domowym centrum SPA. Czasy, w których spędzaliśmy w niej najmniej czasu jak się da odeszły do lamusa. Długa kąpiel w jacuzzi, z dodatkiem rozgrzewającego olejku? W prywatnych mieszkaniach spotyka się to coraz częściej. A może zamiast tego ożywiająca kąpiel pod prysznicem wyposażonym w system masażu wodnego? To może się zadziać nawet w bloku. By jednak takie miejsce relaksu było w pełni przytulne, musimy zadbać o właściwe światło. Dobrą decyzją może się okazać elegancki kinkiet do łazienki. O czym musimy wiedzieć wybierając go?

Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo

Im bliżej wody, tym bardziej powinniśmy dbać o poziom bezpieczeństwa produktów zasilanych prądem. Ogólnie przyjmuje się, że w przestrzeni kąpielowej powinny znajdować się produkty o klasie szczelności co najmniej IP44. Co dokładnie mówi nam to oznaczenie? To, że nasz kinkiet łazienkowy jest chroniony przed kroplami deszczu uderzającymi z każdej strony, pod dowolnym kątem. A dodatkowo ciała stałe o wielkości ponad 1 milimetra również nie powinny wyrządzić mu szkody.

Popularne eleganckie lampy ścienne łazienkowe

Oświetlenie glamour kojarzy się z kryształami. I to właśnie one są podstawą w lampie ściennej Maxlight Trend. Złote, podłużne elementy ze szkła kryształowego umocowano tu na złotej ramie o podobnych, podłużnych kształtach. Całość niesamowicie błyszczy, a przy tym jest energooszczędne dzięki możliwości zastosowania żarówek LED.

Kinkiety do łazienkiod lajtit.pl mogą też przypominać żyrandole świecznikowe. Przykładem takiego rozwiązania jest model ItaluxBarocco. Jego czarna konstrukcja jest fantazyjnie powyginana i ozdobiona wyjątkowymi, czarnymi kryształkami. Jeśli do tego w oprawkach umieścimy żarówki świecznikowe, uzyskamy oświetlenie rodem z najlepszej sali balowej.

A co jeśli nie lubimy kryształów, a mimo tego chcemy zachować w pomieszczeniu wytworny klimat? Z pomocą mogą przyjść łazienkowe kinkietyZumaline Vista, które dostępne są w dwóch opcjach: z kryształami i bez. Ich klosik jest zrobiony z delikatnego, cienkiego szkła, które pokryto farbą w kolorze złota. Jednak powierzchnia jest niejednolita, i zawiera mnóstwo przezroczystych punkcików, przez które wspaniale przenika światło.

Nie powiedzieliśmy jeszcze nic o modelach z tkaniny. Jako, że wpływ wilgoci jest na nią dość duży, rzadko stosuje się ją w przestrzeniach kąpielowych. By można to bez obaw zrobić, powinna być ona nieco grubsza i dobrze zabezpieczona. Takie wymogi spełnia chociażby łazienkowy kinkiet Trio RL King. Jego abażur zrobiono z mocnego materiału w dwóch kolorach do wyboru: złotym i srebrnym.