Kiedy faktoring może okazać się niezbędny w Twojej firmie?

photo-1504868584819-f8e8b4b6d7e3

Żeby firma mogła normalnie funkcjonować, musi być zachowana stała płynność finansowa. Tylko wtedy może się rozwijać, inwestować, zatrudniać nowych pracowników, rozkwitać i walczyć z konkurencją. Niestety, wiele przedsiębiorstw nie ma tak dobrej sytuacji, a często główną przyczyną są zatory płatnicze.

Na szczęście dla każdej firmy, która boryka się z tymi problemami, jest nadzieja. Można walczyć z zatorami płatniczymi, najlepiej korzystając z metod kontroli płynności finansowej. Przykład? Faktoring, o którym opowiemy w tym artykule.

Jak to działa?

Najważniejszą funkcją faktoringu jest finansowanie przedsiębiorstwa, właśnie w tych sytuacjach, gdy problemy finansowe sprawiają, że firma jakby stoi w miejscu i nie może się rozwijać, ba, nie może realizować bieżących zadań. Jak to działa? Faktor, a jest nim wyspecjalizowana instytucja jak http://faktoring.biz/, nabywa wierzytelności wystawcy faktury, a na podstawie podpisanej umowy zobowiązuje się do zrealizowania wynagrodzenia za nie. Jest to rozwiązanie dla firm korzystających z faktur z tak zwanym odroczonym terminem płatności. Ten odroczony czas działa zabójczo dla wielu firm, bo przedłuża się strasznie, do nawet kilku miesięcy, a przez ten czas firma ma utrudnione funkcjonowanie.

Groźne konsekwencje

Nawet nietrudno wyobrazić sobie, jakie konsekwencje związane są z zatorami płatniczymi. Jeśli nie dostajemy pieniędzy na czas, to też nie udaje nam się w terminie wypełnić swoich zobowiązań, nie możemy wypłacić pensji pracownikom czy urzędom, skarbówka się nami interesuje i wszystko wymyka się spod kontroli. To destrukcyjny stan dla każdej firmy. W takiej sytuacji faktoring to najrozsądniejsze rozwiązanie, bo korzystając z tych usług, uzyskujemy środki dużo szybciej, niż wynika to z terminu zapadalności wierzytelności handlowej.

Jakie wsparcie jest nam potrzebne?

Oczywiście są inne metody kontroli płynności finansowej przedsiębiorstwa, więc przed wybraniem tej właściwej, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: jakiego wsparcia oczekujemy. Wybierając faktoring, mamy pewność kompleksowej usługi, która przynosi korzyści na wielu płaszczyznach działania firmy. Umowa faktoringowa bowiem może nawet obejmować więcej, faktorzy zaś poza wykupem wierzytelności i ich monitorowaniem, są w stanie pomóc w takich obszarach, jak usługi księgowe czy windykacyjne.

Warto dokładnie przemyśleć te kwestie, bo zatory płatnicze to bardzo przykra sprawa, często kończąca się likwidacją działalności. To poważne problem, nie można go lekceważyć. Po więcej informacji zapraszamy do filmiku zamieszczonego poniżej.