Keratynowe prostowanie włosów – jak utrzymać efekty jak najdłużej?

Włosy potraktowane białkiem keratynowym, zyskały na popularności. Co raz więcej osób chce wiedzieć jak wygląda prostowanie keratynowe krok po kroku/ Styliści twierdzą, że może sprawić, że kędzierzawe, faliste i niemożliwe do ułożenia włosy będą gładkie i lśniące nawet przez trzy miesiące! Lecz zabieg nie jest pozbawiony pułapek i wymaga opieki z twojej strony, aby włosy wyglądały gładko i prosto. Spójrz na https://www.sn2.eu oraz czytaj ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Unikaj zamoczenia włosów przez trzy dni po zabiegu.

Oznacza to brak mycia, pływania i pocenia się, a także unikanie deszczu. Według ekspertów, którzy znają encanto keratyna instrukcja najlepiej woda i wilgoć mogą zmyć niektóre z zabiegów proteinowych, pozostawiając ślady na włosach.

Pozostaw włosy rozpuszczone i suche przez pierwsze kilka dni po zabiegu. Keratyna jest nadal plastyczna, więc jeśli ułożysz włosy w koński ogon lub użyjesz spinki do włosów, może pozostawić wgniecenia we włosach. Jeśli chcesz zawiązać włosy, zaczekaj, aż keratyna będzie na włosach przez co najmniej trzy dni, a następnie użyj miękkiej opaski do włosów przez krótki czas.

Kup szampon i zestaw pielęgnacyjny, który nie zawiera laurylosiarczanu sodu lub laurylosiarczanu sodu. Obie formy SLS są silnymi detergentami, które usuwają włosy z naturalnych olejków. Szampony SLS stosowane razem z kuracją białkiem keratynowym mogą usunąć białko, a twoje leczenie nie potrwa tak długo. Szampony inne niż SLS można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością i produktami organicznymi.

Zalecane jest spać na jedwabnej poduszce. Tradycyjne bawełniane poszewki na poduszki mogą powodować tarcie we włosach, sprawiając, że kuracja będzie krótkotrwała. Jedwab wytwarza bardzo małe tarcie, co oznacza długotrwałe leczenie białkiem keratynowym.

Wysusz włosy po umyciu, ale unikaj używania produktów do włosów po pierwszym szamponie, wtedy keratynowe prostowanie włosów w domu krok po kroku przyniesie lepsze efekty. Nie potrzebujesz sprayów, musów, lakierów do włosów ani żeli, aby stylizować włosy po kuracji keratyną. Ciężar białka utrzyma włosy we właściwym stylu bez potrzeby stosowania produktów, a nadmierne stosowanie produktów może sprawić, że włosy będą matowe i brudne. Zamiast tego osusz włosy i przejedź prostownicą po włosach, aby manipulować pasmami we właściwym stylu, a zabieg keratynowy potrwa dłużej.

Poproś o ponowne nałożenie keratyny po trzech miesiącach, kiedy większość zabiegów z użyciem keratyny zużyje się, a naturalna konsystencja włosów zacznie się ponownie pojawiać. Możesz też dzięki Encanto zrobić tą samą procedurę we własnym domu. Jednak musisz wiedzieć dokładnie encanto jak zrobic aby przyniosło dokładnie takie efekty, o jakie Ci chodzi i jakie szukasz.