Relaks dla każdego – czyli dlaczego sauny są tak popularne?

Przebywanie w saunie daje szereg korzyści dla naszego zdrowia. Nic więc dziwnego, że te niewielkie, drewniane kabiny cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Z sauny możemy korzystać w ośrodkach spa, na siłowniach i basenach, a także w wielu ogólnodostępnych miejscach. Jednak można też bez problemu wybudować sobie saunę we własnej łazience. Nie trzeba zbyt wiele inwestować, potrzebny jest tylko odpowiedni fragment przestrzeni.

Popularność saun wynika z ich wszechstronnego wpływu na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Sauny nie są bowiem żadną nowością – były znane i korzystano z nich już przed wiekami. Doskonale sprawdzały się szczególnie w tych regionach, w których były długie zimy, a więc w Skandynawii i na północy Rosji. Obecnie wybór saun jest wyjątkowo duży – mamy do wyboru sauny gorące i wilgotne, fińskie, banie rosyjskie czy sauny infrared na podczerwień. Jest więc wiele możliwości wyboru dla każdego, kto chce w ciepłych warunkach zadbać o swoje zdrowie. Warto najpierw jednak poznać, czym się różnią poszczególne rodzaje saun, aby móc wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zdrowie i relaks w saunie

Regularne korzystanie z sauny daje wiele korzyści dla naszego zdrowia. Niweluje bóle kręgosłupa i inne dolegliwości układu ruchu. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego, który jest pobudzany do intensywnej pracy. Kąpiele w saunie świetnie działają także na skórę, usuwają toksyny i szkodliwe substancje, oczyszczają ją ze zbędnych produktów przemiany materii. Regularne korzystanie z sauny sprawia, że skóra jest lepiej ukrwiona i odżywiona, a co za tym idzie, bardziej elastyczna i pełna blasku. Sauna wpływa również na naszą kondycję psychiczną – poprawia nastrój, redukuje napięcie i stres, relaksuje i odpręża. Świetnie sprawdza się w sezonie zimowym, gdy narzekamy na brak słońca i chłód. Przyjemne ciepło sauny z pewnością zadziała na nas odprężająco.

W saunie nie można przebywać zbyt długo

Korzystny wpływ sauny na nasze zdrowie możemy zaobserwować wtedy, gdy przebywamy w niej zgodnie z ustalonymi normami i zasadami. W saunie nie można, ale też nie da się siedzieć godzinami. Wystarczy dziesięć minut, czasem kwadrans, aby w pełni korzystać z prozdrowotnych właściwości sauny. W mocno zaciemnionym pomieszczeniu sauny trudno jest sprawdzać godzinę na zwykłych zegarach piaskowych, które najczęściej znajdują się w saunie. Dlatego też warto zainwestować w klepsydry kwarcowe z podświetlanym, energooszczędnym modułem led. Takie rozwiązanie sprawdza się w saunie idealnie, gdyż pozwala na pilnowanie czasu kąpieli. Podświetlane zegary piaskowe z modułem LED są produkowane w całości w Polsce z dobrych i sprawdzonych komponentów. To unikalne rozwiązanie na skalę światową, które znacznie poprawia jakość i komfort saunowania. Warto poznać bliżej te unikalne produkty i przekonać się, że będą w stu procentach doskonałe w każdej saunie. Więcej na stronie lugaah.com