Jesienne ozdoby w biurze – na co postawić?

pexels-photo-1389460

Następująca po ciepłym i słonecznym lecie jesień nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Wielu okres jesienny kojarzy się ze smutnym i przygnębiającym czasem, a przecież ta pora roku w naszym kraju bywa bardzo barwna. Z roku na rok przybywa osób, które przyozdabiają swoje domy i mieszkania w motywy jesienne. Dlaczego nie wykorzystać tego w aranżacji wnętrz biura? To idealna okazja, by wprowadzić odrobinę zmian w wystroju. Jak przyozdobić biuro na jesień? Jakie dekoracje można kupić, a które warto zrobić samodzielnie? Oto kilka naszych propozycji!

Moda na jesienne ozdabianie wnętrz

Moda na przyozdabianie domów i mieszkań w sezonie jesiennym przywędrowała do nas z Ameryki. To właśnie tam Halloween obchodzone jest w wesołej atmosferze i w tym czasie dekorują swoje wnętrza przeróżnymi ozdobami. Jednak trend ten warto także wykorzystać w biurze. Polska złota jesień to prawdziwe bogactwo kolorów i skarbnica inspiracji na sezonowe ozdoby. To idealna okazja do lekkich modyfikacji w biurze, które wprowadzą przyjemną atmosferę i poprawią humor wszystkich pracowników.

Ozdoby jesienne we wnętrzu biura

dobretapety.plW jesiennej palecie barw znajdziemy przede wszystkim czerwień, żółć, pomarańcz i brąz. Te wszystkie barwy ze względu na ciepły i przyjemny dla oka odcień, powinny znaleźć się w jesiennej aranżacji wnętrz. Jakie zatem dekoracje mogą sprawdzić się w wystroju biura? Przede wszystkim mogą to być kompozycje składające się z suszonych kwiatów, kolorowych liści czy owoców. Świetnie sprawdzą się również delikatne wieńce, wydrążone dynie czy suszone kolby kukurydzy. Jesienne akcenty mogą dominować również w innych dekoracjach – np. na figurkach, wazonach oraz doniczkach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by także pokusić się o własnoręczne wykonanie dekoracji. Można w trakcie spaceru uwiecznić aparatem piękno polskiej złotej jesieni, następnie wydrukować kilka zdjęć, by je oprawić i powiesić na ścianie. Innym przykładem własnoręcznych dekoracji jest stworzenie jesiennego wieńca. Nie powinno w nim zabraknąć typowych symboli jesiennych – szyszek, kolorowych liści czy suszonych roślin. Co ciekawe, do swojej dyspozycji mamy wiele ciekawych produktów, które sprawią, że wykonanie wieńca będzie proste. Weźmy pod uwagę takie artykuły styropianowe ( przykładowo oponki styropianowe, jaja czy kule styropianowe), które dostępne są w różnych kształtach i wielkości. Można nie tylko je dostosować do swoich potrzeb, ale stworzyć unikalne kompozycje. Takich pomysłów z pewnością znajdzie się o wiele więcej, wystarczy wziąć pod uwagę symbolikę oraz barwy jesieni.

Jedno jest pewne, w dekorowaniu biura należy zachować umiar. Zbyt przeładowane wnętrza dekoracjami mogą stworzyć odwrotny efekt, bardziej chaotyczny niż harmonijny. Aby tego uniknąć, należy bardzo dokładnie dobierać poszczególne elementy dekoracji i pamiętać by ze sobą współgrały. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można poprosić o pomoc bardziej doświadczone osoby. W dekoracji przestrzeni biurowej taką osobą jest z pewnością architekt wnętrz.