Jakiego sprzętu potrzebujesz do otwarcia lokalu z kebabem?

doner-kebab

Szukając pomysłu na swój pierwszy lub kolejny, dodatkowy biznes, wiele osób decyduje się na wybór kierunku gastronomicznego. Lokal z kebabem wydaje się pomysłem stosunkowo prostym w realizacji i dającym szansę na przyzwoity zysk, zwłaszcza jeśli w okolicy, w której planujemy otwarcie takiego lokalu, nie ma większej konkurencji.

Czego zatem potrzeba do otwarcia lokalu z kebabem? Poza kwestią znalezienia źródła finansowania dla takiego przedsięwzięcia i wyboru odpowiedniego miejsca do założenia lokalu potrzebujemy jeszcze dość długiej listy sprzętu i wyposażenia.

Sprzęt do lokalu z kebabem

Podstawą wyposażenia takiego lokalu jest opiekacz do kebaba, najczęściej jest to opiekacz gazowy, a także lady chłodnicze na sałatki i sosy, szafy chłodnicze na napoje, nóż lub noże elektryczne i zwykłe do przygotowania mięsa i sałatek, opiekacz do bułek, profesjonalna frytkownica lub kilka sztuk tego typu urządzeń, grill elektryczny, a także klasyczna lodówka i zamrażarka. Poza sprzętem niezbędnym do przygotowania typowych dań oferowanych przez lokal z kebabem, takim jak wspomniane lady chłodnicze czy opiekacze, potrzebować będziesz także typowego wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego, a także sprzętu do księgowania płatności realizowanych przez klientów odwiedzających lokal. Tego typu sprzęt to stoliki i krzesła, lada i meble, na których ustawisz cały sprzęt gastronomiczny, a także kasa fiskalna oraz terminal płatności bezgotówkowych.

lada chłodnicza

Co możesz przygotować, dysponując wymienionym sprzętem?

Inwestując w takie urządzenia jak opiekacz do kebaba, opiekacz do bułek, grill elektryczny czy frytkownica, możesz podawać klientom wiele klasycznych potraw z kategorii Fast Food. Poza kebabem występującym w wielu różnych formach możesz oferować swoim klientom także frytki, hamburgery, cheeseburgery, hot-dogi, zapiekanki i surówki. Jeśli chcesz poszerzyć swoją ofertę, możesz zainwestować w większych rozmiarów ladę chłodniczą, w której znajdzie się więcej miejsca na różne rodzaje surówek i sosów. Lokale wyposażone w większe lady chłodnicze są na ogół lepiej zaopatrzone, przez co mają większe szanse na pozyskanie dużej grupy klientów.

Sprzęt nowy czy używany?

Jeśli dysponujesz odpowiednio dużym finansowaniem, optymalną decyzją będzie zakup nowego sprzętu, na który masz gwarancję i który zwykle charakteryzuje się dużą wydajnością energetyczną – mniejsze koszty utrzymania lokalu. Jeśli Twoje środki finansowe są mocno ograniczone, możesz zdecydować się na sprzęt używany. Kupując takie wyposażenie jak lada chłodnicza czy zamrażarka, zwróć jednak uwagę na klasę energetyczną sprzętu. Warto dopłacić i kupić coś lepszego, zużywającego mniej energii, niż inwestować w drogi sprzęt, którego comiesięczne utrzymanie będzie kosztowało majątek.

Polecamy:
Od 1 lipca zmiany w posiadaniu kas fiskalnych online