Jakie zapięcie antykradzieżowe wybrać by chronić swój rower?

SONY DSC

Planując zakup roweru, powinniśmy uwzględnić także skuteczną blokadę antykradzieżową. Przecież niemal na każdej wycieczce rowerowej dochodzi do sytuacji, gdy rower na jakiś czas zostawiamy bez opieki. Jakie zapięcia dostępne na rynku są najskuteczniejsze? 

W wielu sklepach z rowerami sprzedaje się także antykradzieżowe rowerowe zapięcia. Planujesz zakup roweru? Koniecznie uwzględnij także koszt nabycia odpowiedniej ochrony antykradzieżowej.

Rodzaje zapięć rowerowych

Rowery stają się coraz bardziej popularnym środkiem lokomocji. Szczególnie w dużych miastach kładzie się nacisk na zachęcanie do korzystanie z nich w jak najpełniejszej mierze. W dużych miastach kradzieże rowerów są na porządku dziennym. Oczywiście każdy posiadacz roweru pragnie, aby złodzieje nie czyhali na jego własność. Zastanawiając się nad wyborem skutecznego zapięcia rowerowego warto mieć świadomość, że jeśli złodziej koniecznie będzie chciał ukraść właśnie nasz dwuślad, to żadna nawet najbardziej wymyślna blokada mu w tym nie przeszkodzi. Z drugiej jednak strony zastosowana odpowiednia kombinacja kilku zapięć rowerowych może złodziei skutecznie zniechęcić. Warto pamiętać, że złodziejowi zawsze bardzo zależy na jak najmniejszym prawdopodobieństwie wpadki, dlatego na ogół będzie wybierał wśród rowerów o najsłabszych zabezpieczeniach. Jeśli mamy zamiar zaparkować rower gdzieś w centrum dużego miasta dobrze jest go przypiąć tam, gdzie stoi już wiele innych modeli. Korzystając z solidnych zabezpieczeń, mamy duże prawdopodobieństwo, że złodziej wybierze inny, słabiej zabezpieczony rower.

Jak dowiadujemy się od specjalistów z firmy Royalbi, do coraz bardziej popularnych zapięć rowerowych należą U-locki. Są one trudniejsze w transporcie niż łańcuchy czy typowe linki rowerowe, ale są o wiele trudniejsze do sforsowania. Wybierając U-lock warto zdecydować się na model wykonany z jak najgrubszej stali nierdzewnej, tak aby był on jak najtrudniejszy do przecięcia. Oczywiście duże znaczenie ma także jakość wykorzystanej do jego produkcji stali. Korzystając z U-locka warto też brać pod uwagę, że do niektórych grubych elementów go nie przypniemy, jest to pewne utrudnienie w korzystaniu z niego, ale na ogół to nie zniechęca rowerzystów od ich zakupu. Wiele osób decyduje się też na droższe rozwiązanie, niektóre modele zabezpieczeń rowerów posiadają także wbudowany alarm z czujnikiem ruchu. Sensor wykrywający ruch będzie uruchamiał alarm przy każdorazowej próbie sforsowania blokady. Wśród osób specjalizujących się w sprzedaży rowerowego asortymentu przyjęło się, że na zabezpieczenie roweru powinno się wydawać przynajmniej 10% ceny roweru. Praktyka jednak pokazuje, że jakość zabezpieczeń zastosowanych w rowerze zależy po prostu od tego, jak bardzo właścicielowi zależy na jego skutecznej ochronie.

Polecamy:
Które wypożyczalnie samochodów na lotniskach mają niski depozyt?