Jakie ćwiczenia pomogą Ci w pracy umysłowej?

office-exercises_1478072398

Praca fizyczna umysłowym odpoczynkiem? Jeśli się nad tym dobrze zastanowić, to można dojść do wniosku, że człowiek jest wręcz stworzony do pracy. Jeśli ktoś jest pracownikiem fizycznym, to doskonałym odpoczynkiem jest dla niego relaks przy książce czy krzyżówce, gdzie z kolei wytęża swój mózg. Jest to nie do pomyślenia dla ludzi pracujących umysłowo, jednak można tutaj zaobserwować pewną analogię.

Często można napotkać się w siłowni na urzędników, księgowych czy nauczycieli, którzy po całym dniu myślenia odprężają się poprzez bieg na bieżni bądź podnoszenie ciężarów. Czy to faktycznie działa? Wystarczyć zapytać się któregoś z nich. Nie można zaprzeczyć logice tego zjawiska. Podczas wykonywania prostej, powtarzającej się cyklicznie czynności, nie trzeba specjalnie używać głowy, a jest to zajęcie zdecydowanie bardziej produktywne niż zwykłe wylegiwanie się na fotelu. Bardziej zdeterminowane osoby są w stanie nawet myśleć o swoich obowiązkach i snuć związane z nimi plany podczas dźwigania ciężarów czy jazdy na rowerze. Ćwiczenia na świeżym powietrzu niosą z sobą dodatkowe korzyści – o wiele łatwiej jest skupić się w naturalnym otoczeniu, niż w zatłoczonym, dusznym biurze, z którym zwykle ma się do czynienia.

Nic dziwnego, że nowoczesne firmy eksperymentują z nowymi środowiskami pracy, posuwając się czasem nawet do regularnych przerw na kilka prostych ćwiczeń. Taka gimnastyka ma z założenia ma odświeżyć umysł, pomóc w zebraniu myśli i zapewni konieczny ruch, co jest jednocześnie zdrowe dla ciała. Jeśli twój pracodawca nie wpadł jeszcze na taki pomysł, to nic nie stoi ci na drodze, aby samemu zorganizować sobie nieco ruchu. Strona internetowa https://www.sportowyraj.pl/ oferuje wiele świetnych sprzętów, które znacznie ułatwią podjęcie się fizycznej aktywności.

Na jakie ćwiczenia należy postawić?

Szukając dobrej odskoczni dla ciężkiej, umysłowej pracy, najbardziej optymalne może okazać się wykonywanie ćwiczeń, które są raczej nieskomplikowane i można powtarzać je automatycznie. Najbardziej naturalny jest tutaj bieg, jeśli ma się taką możliwość, to również i pływanie, które dodatkowo nie obciąża kolan ani stawów, zatem nie trzeba się martwić o kontuzję nawet przy długotrwałym uprawianiu go. Niektórzy ludzie skłaniają się bardziej w stronę gimnastyki bądź nawet yogi.

Jest to aktywność fizyczna połączona z medytacją, której łatwo jest się podjąć, jednak wiele lat zajmuje osiągnięcie mistrzostwa. Całe rzesze osób z pewnością mogą polecić yogę, warto jest więc choćby spróbować rozpocząć z nią swoją przygodę. Czasem najważniejszym czynnikiem w takich sytuacjach są ludzie, z którymi ma się styczność podczas wykonywanych aktywności, dlatego jeśli twoi znajomi z pracy już uczęszczają na jakieś zajęcia, to spróbuj udać się tam wraz z nimi. Wspólne wyjścia na siłownię to nie tylko dobry relaks, ale też okazja to poznania nowych ludzi oraz, wbrew pozorom, świetną rozrywkę. Nie musisz przecież zajmować się tym zawodowo, sam też wyznaczasz sobie limity, możesz odpocząć i przerwać trening kiedykolwiek zechcesz.