Jaki rodzaj zadaszenia tarasowego wybrać?

winter-garden-2721407_960_720

Pogoda w Polsce bywa kapryśna nawet latem. Z tego powodu coraz częściej decydujemy się na montowanie zadaszenia na tarasie. Jednak musisz wiedzieć, że decyzja o tym, z jakiego tworzywa zostanie wykonane zadaszenie, będzie miała wpływ na dalsze użytkowanie z tarasu. Dlatego dowiedz się, które tworzywo będzie dla ciebie najlepsze i dokonaj świadomego wyboru.

Dlaczego warto montować zadaszenie na tarasie?

Wyobraź sobie, że zaprosiłeś rodzinę i przyjaciół na grill w ciepły letni wieczór i w trakcie biesiadowania zaskakuje was ulewa. I zamiast miłego wieczoru goście są zmuszeni w pośpiechu wnosić do domu wszystkie potrawy, sprzęty oraz meble ogrodowe, które po kontakcie z wodą mogą ulec nawet nieodwracalnemu zniszczeniu. Grill dobiega końca, a goście rozjeżdżają się do swoich domów. Takie sytuacje niestety mogą mieć często miejsce, kiedy nasz taras nie posiada zadaszenia. Dlatego też w trosce o nasz oraz naszych przyszłych gości komfort, warto decydować się na montaż zadaszenia. Niemal każdy wartościowy rodzaj zadaszenia możesz zamówić na stronie metal-gum.com, dlatego warto się przyjrzeć ich ofercie.

Wybierz zadaszenie skrojone do Twoich potrzeb

Istnieje wiele rodzajów zadaszeń dostępnych na rynku. Jeśli jednak uwzględni się wszystkie najczęstsze potrzeby osób montujących zadaszenia na swoich tarasach, to zdecydowany prym wiodą zadaszenia z poliwęglanu. To tworzywo wbrew pozorom jest bardzo lekkie oraz wytrzymałe. Jeśli porówna się je ze szkłem, to okaże się, że poliwęglan jest aż 300 razy odporniejszy. Jeśli lubisz spędzać czas na tarasie także w słoneczne dni, to musisz wiedzieć, że zadaszenia z tego materiału charakteryzują się bardzo dużą odpornością na promienie UV, ale jednocześnie dbają oto, aby światło nie zostało zablokowane. Dużym ich atutem jest też to, że rozpraszają światło. Dzięki temu nie musisz się martwić zbyt dużym nagrzaniem tarasu podczas upałów. Warto podkreślić również to, że jeśli posiadasz niezbędny sprzęt, to daszki z poliwęglanu możesz zamontować samodzielnie. W ten sposób zaoszczędzisz na wynajmowaniu fachowców.

Inne rodzaje zadaszeń:

  • ze szkła (mleczne lub dymione) – to bardzo modne tworzywo, z którego wykonywane są zadaszenia. Podczas montowania zadaszenia z tego tworzywa, koniecznie zwróć uwagę na to, czy sama konstrukcja jest naprawdę solidna. W przeciwnym razie przebywanie na tarasie będzie niebezpieczne. Wiąże się to z tym, że szkło jest dość ciężkim tworzywem. Jeśli decydujesz się na zadaszenia ze szkła, sięgnij po szkło mleczne lub zadymione, które nie będzie przepuszczać aż tyle światło, co inne rodzaje;
  • z drewna — to tworzywo, które pozwala uzyskać bardzo nastrojowe oraz stylowe zadaszenie, dlatego też są tak popularne. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że drewno będzie wymagało stosunkowo systematycznej ochrony, aby nie dopuścić do powstania zawilgocenia lub pęknięć;
  • markizy — to praktyczny rodzaj zadaszenia, gdyż często pozwala nam rozwijać ją i zwijać w dowolnej chwili. Ich atutem jest też to, że dostępne są w wielu wzorach i kolorach.