Jaki ekspres do kawy wybrać do małego biura?

Kawa to bogaty w składniki energetyczne napój, bez którego wielu pracowników nie może wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. Dlatego obecność ekspresu do kawy — nawet w małym biurze — jest wręcz obowiązkowa. Jaki ekspres będzie odpowiedni dla niewielkiego biura, w którym pracuje raptem kilku pracowników?

Przeznaczenie biura a rodzaj ekspresu

Wybierając profesjonalny ekspres do kawy, trzeba wziąć pod uwagę szacunkową liczbę osób, które będą z niego korzystać. Jeśli w biurze jedynymi konsumentami kawy będą pracownicy, to wystarczy im niewielki, przelewowy model. Jeśli jednak ekspres będzie też przeznaczony do użytku klientów, konieczne będzie zaopatrzenie się w wydajniejszy sprzęt. Pamiętajmy, że wydajność ekspresu ma ścisłe przełożenie na sposób jego funkcjonowania. Jeśli urządzenie będzie zbyt małe, jego filtry szybko ulegną zapchaniu, co w praktyce doprowadzi do szybszego zużycia ekspresu. Z kolei zbyt zaawansowany i rozbudowany ekspres nie wykorzysta pełni swoich możliwości, co oczywiście wiąże się z pytaniem o sens realizacji takiej inwestycji.

Ekspres a małe biuro — co wybrać?

Wybierając ekspres do kawy do biura, warto zastanowić się nad jego wytrzymałością. Faktem jest, że w większości modeli przelewowych kawa gromadzi się w dość delikatnych, szklanych pojemnikach. Niektóre ekspresy posiadają zamiast nich specjalne, metalowe termosy, które lepiej chronią zawartość przed stłuczeniem i jednocześnie doskonale utrzymują ciepło. Wybierając typowy, biurowy ekspres do kawy warto poszukać modeli z timerem. Dzięki niemu łatwiej będzie dostosować tryb pracy urządzenia do rytmu biurowej aktywności. Kawa dostępna w momencie rozpoczęcia przerwy to argument, obok którego nie można przejść obojętnie…

Podgrzewanie kawy a praca biurowa

Biurowy, profesjonalny ekspres do kawy nie musi posiadać funkcji podgrzewania napoju. Taka funkcja sprawdzi się jedynie wtedy, gdy z naparu korzysta duża liczba osób. W przypadku małych biur lepiej zainwestować w ekspres z termosem, gdyż znajdująca się w nim kawa nie traci swojego smaku. Z kolei napar stale podgrzewany w szklanym pojemniku szybko staje się gorzki i nieprzyjemny w smaku. W przypadku termosu nie ma konieczności ciągłego podgrzewania naparu. Jeśli termos jest wykonany solidnie, ciepło może utrzymać się w nim nawet przez kilka godzin!

Reasumując, wybór odpowiedniego ekspresu do kawy to nie tylko kwestia pracowniczych preferencji smakowych (choć są one ważne), ale przede wszystkim funkcjonalności i możliwości, jakie oferuje wybrany sprzęt.

Szukasz profesjonalnego ekspresu do kawy? Sprawdź https://gastroplaneta.pl/pl/c/Ekspresy-do-kawy/149.