Jak zaprojektować unikatowy kalendarz reklamowy?

Kalendarze reklamowe to inwestycja wyjątkowo elegancka i popularna. Nic dziwnego, gdyż z takich rozwiązań korzystają praktycznie każde instytucje – biura, urzędy. Wykonanie takiego gadżetu jest niezwykle proste i tanie dlatego świetnie sprawdza się jako tania, długoterminowa inwestycja, która przez cały rok będzie skutecznie reklamowała naszą firmę. Jeżeli czytasz ten artykuł to zapewne zastanawiasz się jak zaprojektować unikatowy kalendarz. Zapraszam do artykułu!

Kalendarze reklamowe składają się z reguły z dwóch znaczących części – główki oraz plecków. Polecamy również zapoznać się z tym drukiem kalendarzy.

Główka kalendarza

Główka kalendarza jest częścią, która zazwyczaj widoczna jest w całości. Zatem ona odpowiada za stworzenie pola reklamowego. To właśnie tutaj powinny znaleźć się najważniejsze dane dotyczące Twojej firmy. Możesz tu zamieścić takie informacje jak adres firmy, dane kontaktowe, logo, przesłanie czy motto. Nie zaszkodzi zastosować jakąś chwytliwą i rzucającą się w oczy grafiką. Oczywiście nie może być ona od parady i musi bezpośrednio odnosić się do charakteru Twojej firmy. Wówczas będzie najbardziej efektywna i estetyczna, a klienci najchętniej będą z niej korzystali.

Plecki kalendarza

Plecki kalendarza wbrew pozorom są równie ważne. Często jest to obszar ignorowany podczas projektowania skutecznego kalendarza reklamowego. Dzieje się tak, gdyż są one zasłonięte przez przyklejone bloki kalendariów. Plecki są miejscem, gdzie zamieszcza się zazwyczaj najważniejsze dane firmy. Chodzi tutaj o numery telefonów, adres siedziby, adresy mailowe czy adres strony internetowej. Skuteczne będzie zamieszczenie tych informacji pod ostatnim blokiem na dolnym obszarze plecków. Kolorystyka powinna być zbliżona do projektu główki. Należy tutaj również pamiętać o tym, że plecki wraz z główką tworzą wspólną kompozycję, dlatego też należy je wspólnie projektować. Plecki są bowiem zazwyczaj przedłużeniem kolorystyki czy grafiki główki!

Bądź oryginalny!

To podstawa przy tworzeniu skutecznego projektu reklamowego. Nudne i przerobione kompozycje wcale nie przyciągną uwagi klienta i nie będą często pojawiały się w biurach klientów. Dlatego ważne, aby ogólna kompozycja kalendarza reklamowego była oryginalna, unikalna i chwytliwa. Wówczas klient będzie skutecznie zwracał uwagę na reklamę i częściej myślał na temat Twojej firmy. A to jest przecież definicja skutecznej reklamy!

Jeżeli nie jesteś w stanie zaprojektować unikalny projekt – możesz zdecydować się na usługi oryginalnych biur projektowych. Takie za odpowiednią cenę przygotują niepowtarzalny dla Ciebie projekt kalendarza!