Jak zaaranżować mały balkon?

Większość kompleksów apartamentowych ma wspólne przestrzenie zewnętrzne, takie jak wspólny park lub teren trawiasty, ale nie wszystkie mają balkony. Jeśli masz szczęście mieszkać w apartamencie z balkonem, chcesz zoptymalizować swoją przestrzeń i maksymalnie ją wykorzystać. Nawet jeśli masz niewielką przestrzeń na zewnątrz, istnieją sposoby na jej udekorowanie, a my jesteśmy tutaj, aby przedstawić Ci różnorodne pomysły na małe balkony.

Ciekawe pomysły na mały balkon w Twoim mieszkaniu

Niezależnie od wielkości, balkon w mieszkaniu może stać się Twoją prywatną oazą zamiast niewykorzystanej przestrzeni. Jeśli szukasz pomysłów na balkony w małym mieszkaniu – mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Tych kilka pomysłów na mały balkon upiększy Twoją przestrzeń, czyniąc ją miejscem, w którym będziesz chętnie spędzać cały swój czas w ciepłe letnie wieczory. Tego, co stworzy być może pozazdrości Ci nawet lokalny architekt wnętrz!

Dodaj więcej opcji siedzenia

Zastanawiając się nad pomysłami mebli balkonowych, zastanów się, jaki ton chcesz nadać swojemu miejscu na zewnątrz – balkon to bardzo ważny element mieszkania. Czy chcesz mieć tradycyjną część wypoczynkową, do której możesz zaprosić przyjaciół na kolację i drinka? A może wyobrażasz sobie artystyczne patio na dachu?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na tradycyjny stół i krzesła na balkonie, czy nadmuchiwany materac pokryty pluszowymi poduszkami i kocami, musisz uwzględnić miejsca do siedzenia jako część wystroju balkonu.

Udekoruj kocami i poduszkami

Aby Twój balkon był jak najbardziej komfortowy, warto udekorować go kocami i poduszkami ogrodowymi. Poduszki są zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne, ponieważ można się na nich zrelaksować i wykorzystać je jako odrobinę koloru.

Koce świetnie nadają się na chłodne letnie wieczory, ponieważ można je położyć na kolanach podczas kolacji lub podczas oglądania zachodu słońca. Nie zajmują też dużo miejsca, więc świetnie nadają się do dekoracji małego balkonu.

Użyj stołu jako punktu centralnego

Stoły są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, a w zależności od tego, ile miejsca masz na małym balkonie, możesz je powiększyć lub zmniejszyć. Jeśli jest mało miejsca, rozważ składany stół, który można otworzyć, kiedy go potrzebujesz, a następnie złożyć i odłożyć na bok, aby zaoszczędzić miejsce. Jeśli Twój balkon jest wystarczająco przestronny, aby zmieścić duży stół, sam stół może być głównym punktem centralnym.

Zmiękcz przestrzeń dywanikami

Szukasz pomysłów na balkon w małym mieszkaniu? Rozważ dodanie dywanika do podłogi na balkon. Dywany zmiękczają przestrzeń i mogą służyć jako element dekoracyjny. Znajdź dywanik przeznaczony specjalnie do użytku na zewnątrz lub udaj się do lokalnego sklepu z artykułami używanymi i kup niedrogi dywan, który nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem czynników zewnętrznych. Dodanie dywanika na balkon sprawi, że stanie się on przytulniejszy i bardziej atrakcyjny. Ponadto możesz wyjść na zewnątrz boso, mając pod stopami miękki dywanik.