Jak wynająć powierzchnię magazynową na Śląsku?

mag27

Firmy, które odnotowują stały wzrost czy zwiększają zasięg działania, na pewno prędzej czy później staną przed potrzebą znalezienia nowej siedziby w postaci magazynu. Czasem będzie to nowy magazyn, ale większy, a czasem zaistnieje potrzeba wynajęcia kolejnego magazynu, ale już w innym miejscu Polski. Dziś podaż magazynów jest dość spora i w każdym liczącym się ośrodku można znaleźć wysokiej klasy magazyny na wynajem.

Firmy, które odnotowują stały wzrost czy zwiększają zasięg działania, na pewno prędzej czy później staną przed potrzebą znalezienia nowej siedziby w postaci magazynu. Czasem będzie to nowy obiekt, ale większy, a czasem zaistnieje potrzeba wynajęcia kolejnej powierzchni magazynowej, ale już w innym miejscu Polski. Dziś podaż magazynów jest dość spora i w każdym liczącym się ośrodku można znaleźć wysokiej klasy magazyn do wynajęcia.

Jednym z takich ośrodków jest na pewno Górny Śląsk z Katowicami: http://www.katmagazyn.pl/magazyny/do-wynajecia/katowice To od lat najbardziej uprzemysłowiony region Polski. Choć upadło wiele kopalń, fabryk czy zakładów, to na istniejącej bazie rozwijają się nowe firmy. Dla wielu firm Katowice i sąsiednie miasta są wiec celem ekspansji i właśnie tam na magazyny jest duży popyt. A popyt ten jest stale zaspokajany poprzez coraz to nowsze inwestycje w pojedyncze obiekty magazynowe i całe parki logistyczne. Dla najemców Śląsk jest atrakcyjnym miejscem z wielu względów i dlatego posiadanie magazynu właśnie w tym miejscu często jest priorytetem.

Od czego zacząć poszukiwania magazynu?

Poszukując magazynu do wynajęcia, należy rozpocząć do dogłębnej analizy potrzeb danej firmy. Tu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na pewno bardzo ważny jest potencjał danego regionu. W przypadku wynajęcia magazynu w Katowicach i okolicy to akurat jest zapewnione. Właściciel magazynu ma w promieniu kilkudziesięciu kilometrów kilka milionów potencjalnych klientów i dużo kontrahentów. Ważne jest również skomunikowanie hal magazynowych ze szlakami komunikacyjnymi. Najlepsze lokalizacje to okolice dróg szybkiego ruchu, a zwłaszcza węzłów komunikacyjnych. Takie obiekty logistyczne są najbardziej poszukiwane. Im łatwiejszy dojazd do magazynu, tym niższe koszty dla firmy, a dla pracowników większa wygoda.

Finalizacja najmu

Samo znalezienie magazynu w dobrej lokalizacji to dopiero połowa sukcesu. Ważne jest to, aby sam budynek spełniał wymagania i standardy. Z reguły jednak nowoczesne magazyny to obiekty, które budowane są przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik i wyposażone również w niezbędne udogodnienia techniczne. A nowoczesny magazyn to taki, który zapewnia nie tylko bezpieczne przechowywanie produktów, ale też oferuje komfort pracującym w nim ludziom. Oczywiście, rodzajów magazynów jest wiele, a to oczywiście z uwagi na różnorodność przechowywanych w nich towarów.

Jakie koszty wynajęcia?

Z racji tego, że Górny Śląsk jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji pod magazyny w kraju, ceny najmu również należą do najwyższych w kraju. Przy wyborze magazynu do wynajęcia, należy też upewnić się, co jest uwzględnione w kosztach najmu. Co prawda, na rynku nieruchomości magazynowych panują zazwyczaj ustalone standardy w tym względzie, ale nie jest to regułą. Deweloper czy właściciel parku logistycznego może ustalić własne warunki najmu. Czasem jednak nominalnie wyższa cena za metr kwadratowy magazynu może dać w ostatecznym rachunku korzyści finansowe, choćby ze względu na mniejsze koszty dojazdu.