Jak wybrać odpowiednie pojazdy do służbowej floty?

Wybór odpowiedniego pojazdu dla firmowej floty to ważna decyzja – popełnienie błędu może mieć poważne konsekwencje pod względem kosztów, ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Po dokonaniu wyboru ważne jest, aby przejrzeć swoje decyzje i upewnić się, że zamierzone cele zostały osiągnięte.

pewny biznes rozne

W przewodniku poniżej podajemy kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze następnego samochodu flotowego lub komercyjnego.

Zdecydowanie określ swoje potrzeby!

Wybór odpowiedniego pojazdu służbowego dla Twojej floty zaczyna się od określenia, który pojazd jest najbardziej potrzebny. Twoim głównym priorytetem jest to, żeby pojazd nawał się do celu i był bezpieczny. W przypadku nietypowej sytuacji, w której pojazd nie nadaje się do celu, takiego jak specjalny projekt, można zawsze zdecydować się na wynajem pojazdu w razie potrzeby.

W przypadku samochodów dostawczych upewnij się, że ładunek jest odpowiedni dla towarów lub sprzętu, który musisz przewieź. Wybór samochodu z odpowiednia ilością drzwi jest niezbędny dla łatwego dostępu do ładunku i ważnego aspektu BHP.

Jeśli dysponujesz specjalistycznym sprzętem lub konkretnymi wymaganiami dla swojego samochodu dostawczego, skorzystaj z pomocy profesjonalistów aby upewnić się, że wybrany pojazd spełnia Twoje potrzeby.

W przypadku samochodów sprowadzanych zza granicy np. z Ameryki (czytaj więcej na: https://autofromamerica.pl/) należy wziąć pod uwagę odpowiedni poziom elastyczności i możliwości wyboru dla swojej firmy. We wszystkich przypadkach pojazdy powinny być:

  • bezpieczne

  • łatwe w użyciu

  • odpowiednio wyposażone do rodzaju pracy wykonywanej przez kierowcę.

Na koniec rozważ swoje plany na przyszłość. Czy pojazdy, które wybierzesz, będą nadal odpowiednie do Twoich biznesowych celów za 2 lub 3 lata? Zastanów się, jak wpłynie to na wymagania twojej floty.

Określ użycie pojazdu

Zdefiniowanie zużycia pojazdu określi, który rodzaj paliwa jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Musisz rozważyć:

  • po jakiego rodzaju drogach będziesz jeździć

  • długość podróży, którą będziesz odbywać

  • jak często będą odbywać się podróże

Diesle są najbardziej ekonomiczne w porównaniu do benzyn i hybryd, gdy są używane w regularnych, długich podróżach po autostradach i drogach A. W przypadku pojazdów użytkowych jest to preferowany wybór paliwa.

Pojazdy benzynowe mogą przynosić korzyści ekonomiczne podczas regularnych krótkich podróży, a pojazdy hybrydowe i pojazdy elektryczne idealnie nadają się do miejskich podróży, jednak są one nieefektywne w przypadku regularnych podróży lub długich podróży po autostradzie.

Wydajność pojazdu

Samochody służbowe podlegają opodatkowaniu, na podstawie wydolności CO2 i ceny katalogowej pojazdu – im bardziej samochód zanieczyszcza, tym więcej podatku będzie musiał zapłacić kierowca.

Co więcej, niezależnie od tego, czy chodzi o samochód, czy samochód dostawczy, paliwo może kosztować nawet 1/3 bieżących kosztów pojazdu, dlatego w Twoim najlepszym interesie leży wybór ekonomicznego i ekologicznego pojazdu służbowego.