Jak stworzyć newsletter, na który klient będzie czekał?

news-634809_960_720

Newsletter to doskonałe narzędzie marketingowe,umożliwiające budowanie relacji z klientami oraz pomagające zwiększyć rozpoznawalność marki. Jednakże aby spełniło swoją funkcję, należy umiejętnie z niego korzystać.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak przygotować newsletter, który będzie skuteczny i atrakcyjny dla odbiorcy.

Co chcesz przekazać?

W każdej kampanii reklamowej, niezależnie od formy, najważniejsze jest ustalenie celu. Jeśli nie będziesz wiedział, po co właściwie tworzysz mailing, klient to zobaczy. Twoje maile będą chaotyczne i odbiorcy szybko zrezygnują z otwierania Twoich wiadomości.
Jeśli będziesz wiedział, w jakim celu piszesz i trzymał się pewnego motywu przewodniego, zyskasz na wiarygodności, bo klient będzie wiedział, czego się spodziewać.

Do kogo piszesz?

Drugim krokiem, niemal tak ważnym jak określenie celu mailingu, jest wybranie docelowej grupy odbiorców. Nie wystarczy, że wiesz, po co piszesz. Musisz wiedzieć, do kogo piszesz. Przecież nie ma sensu wysyłać informacji o promocji kremu na zmarszczki do chłopaka w wieku szkolnym, ani namawiać starszej pani do zakupu płynu do golenia.
Zdecyduj też, jak chcesz być postrzegany. Najłatwiej ustalić swoją tożsamość mailingową poprzez zadanie sobie pytania, czy chcemy pisać do odbiorców na Ty, czy jednak pozostać przy oficjalnej formie.

Jak sprawić, że klient otworzy maila i przeczyta go do końca?

Wiesz już dlaczego piszesz, do kogo, znasz swoich odbiorców i potrafisz dostosować do nich swoją ofertę. Najważniejsze decyzje za Tobą, teraz czas na zainteresowanie się formą i treścią Twojego mailingu.
Podstawą jest tytuł maila. To, od niego zależy, czy klient da Ci szansę i zdecyduje się przeczytać Twoją ofertę. Skorzystaj z zasady 4U i zapytaj sam siebie, czy Twój tytuł świadczy o tym, że wiadomość będzie: użyteczna, ultra-konkretna, unikatowa i ultra-pilna.

Jeśli jesteś już pewien, że Twój mail zostanie otwarty, zadbaj o wizualną stronę jego zawartości. Podkreślaj, pogrubiaj, korzystaj z punktorów. Niech Twój tekst będzie przejrzysty, a czytelnik świadomy tego, co w tej wiadomości jest najważniejsze.
Nie zapomnij, że mail powinien być skonstruowany od wniosku do argumentów. Zachęć odbiorcę ciekawym leadem i rozwiń temat w dalszej części wiadomości.

To już wszystkie nasze rady. Stosuj się do nich, a stworzysz newsletter, który zjedna Ci sympatię klientów i wywoła zazdrość u innych sprzedawców. Próbuj i eksperymentuj, by jak najlepiej dostosować swój mailing do odbiorcy, a już wkrótce zobaczysz efekty. Powodzenia!