Jak przetrwać upał w pracy?

Lato zbliża się wielkimi krokami, z co się z tym wiąże, również upały. Niestety większość z nas pracuje przez większość roku, więc z pewnością upały będą nam doskwierać w pracy. Aby przetrwać falę upałów w pracy, powinniśmy poznać kilka sposobów, które z pewnością pomogą nam się schłodzić.

Sposoby na schłodzenie się w pracy

Pij dużo wody

Podczas upałów nasz organizm traci dużo wody, dlatego tak ważne jest, aby uzupełniać utracone płyny. Nasz pracodawca ma obowiązek zapewnić dystrybutor wody w biurze. Obowiązkiem jest również ciągła dostępność wody, czyli dostawa wody do biura. Dzięki temu będziemy mogli uzupełniać utracone płyny podczas pracy. Najlepiej sprawdzą się dystrybutory do wody Aquamo.

Załącz wiatrak

Zapewnienie cyrkulacji powietrza w naszym pokoju to jeden z podstawowych sposobów, aby choć trochę obniżyć temperaturę w pomieszczeniu podczas upalnych dni. Oczywiście, jeśli mamy zapewnioną klimatyzację, to wybieramy ją zamiast wiatraka, jednakże w wielu miejscach pracy nie ma takich udogodnień. Dobrym sposobem, aby jeszcze bardziej obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, jest postawienie zimnych butelek z wodą za wiatrakiem, co dodatkowo schłodzi powietrze. Jeśli posiadamy spryskiwacz do kwiatów, w którym znajduje się woda, to możemy spryskać delikatnie wiatrak, dzięki czemu mgiełka nas dodatkowo ochłodzi.

Przewietrz pokój

Warto również przewietrzyć pokój, jednakże nie warto tego robić w okolicach południa, gdy panuje największy upał. Jeśli pracujemy od rana, to warto zaraz po przyjściu do pracy otworzyć okna i przewietrzyć pokój, dzięki czemu napuścimy trochę chłodnego powietrza do pomieszczenia. Jeśli pracujemy na późniejsze godziny, to tak samo możemy otworzyć okna po południu, gdy powietrze jest chłodniejsze.

Zasłoń okna

Słońce wpadające przez okna w dużym stopniu powoduje nagrzewanie się pomieszczenia, w którym pracujemy. Jeśli zasłonimy okna, to z pewnością w naszym pomieszczeniu zapanuje niższa temperatura. Jeśli od razu po przyjściu do pracy zasłonimy okna, to w południe, gdy panuje największy upał, z pewnością będzie się nam znacznie przyjemniej pracować.

Pamiętaj o odpowiednim ubiorze

Odpowiedni ubiór to jedna z kluczowych kwestii podczas fali upałów. Powinniśmy wybierać bawełniane ubrania, które są jak najbardziej przepuszczalne dla powietrza. Dzięki temu zapewnimy naszej skórze dopływ świeżego powietrza, co z pewnością nas ochłodzi.

Powyższe sposoby z pewnością pozwolą nam przetrwać nadchodzące fale upałów w pracy i spowodują, że siedzenie w biurze stanie się znacznie przyjemniejsze.