Jak określić najlepsze rozwiązanie: wynajem czy dzierżawa drukarek?

Posiadanie niezawodnej kopiarki jest niezbędne dla Twojej firmy, ale jej zakup może nie mieścić się w Twoim budżecie. Wypożyczenie lub dzierżawa drukarek, czy kopiarki daje możliwość dokonywania przystępnych miesięcznych płatności przy jednoczesnym zakupie potrzebnego sprzętu, ale czy należy wybrać umowę najmu lub dzierżawę kopiarki? Aby pomóc Ci określić, która opcja jest lepsza dla Twojej firmy, dzielimy się niektórymi kluczowymi różnicami między nimi oraz zaletami i wadami każdego z nich.

Zrozumienie umów najmu i dzierżawy kopiarek

Najpierw przyjrzyjmy się różnicom między wypożyczeniem kopiarki a dzierżawą kopiarki.

Wynajem kopiarki/drukarki

Umowa najmu kserokopiarki to zazwyczaj rozwiązanie krótkoterminowe dla firmy. Sprzęt jest zwykle starszym modelem, który został odnowiony i jest dostępny do wynajęcia na miesiąc do miesiąca lub z krótszą umową, taką jak 90-dniowa, sześciomiesięczna lub roczna. Generalnie umowa najmu obejmuje kserokopiarkę i usługę w jednej płatności.

Leasing kopiarki/drukarki

Leasing kserokopiarek działa na tej samej zasadzie co wynajem – płacisz miesięczną opłatę za korzystanie ze sprzętu. Leasing to jednak długoterminowa opcja dla sprzętu, umożliwiająca firmom uzyskanie najwyższej klasy kopiarki w przystępnej cenie miesięcznej. Ponadto okresy najmu są zazwyczaj dłuższe niż najmu, od 24 miesięcy do 60 miesięcy, chociaż jedną z korzyści współpracy z lokalną firmą,jest to, że możesz otrzymać bardziej spersonalizowane rozwiązanie dla swojej wyjątkowej firmy wymagania. Pozwala to na modernizację sprzętu wraz z postępem technologicznym lub rozwojem organizacji.

Dzierżawa kopiarek umożliwia również łączenie umowy o zarządzanie drukiem lub konserwację kopiarki, która obejmuje:

• wymianę tonera,
• regularną konserwację,
• serwis w przypadku awarii.

Zalety i wady umowy

Umowy wynajmu są niedrogie i wygodne, gdy kopiarka bądź drukarka jest potrzebna tylko tymczasowo, na przykład w przypadku działalności sezonowej lub firmy, w której obserwuje się gwałtowny wzrost w określonym czasie. Firmy księgowe mogą wynająć dodatkową kopiarkę bądź drukarkę w sezonie podatkowym, aby poradzić sobie z dodatkową papierkową robotą, lub place budowy mogą wynająć kopiarkę do tymczasowego biura na miejscu.

Jednak umowy najmu kserokopiarek nie zostały zaprojektowane jako stała opcja dla Twojej firmy. Chociaż renomowana firma wynajmie tylko niezawodny sprzęt wysokiej jakości, może nie mieć funkcji, których potrzebuje Twój zespół.

Zalety i wady leasingu

Wybór leasingu kserokopiarki ma kilka zalet, w tym:

• Dostęp do nowych funkcji i technologii, które mogą zaoszczędzić czas i poprawić produktywność w Twoim biurze,
• Przystępne miesięczne płatności,
• Dołączone umowy serwisowe, aby utrzymać Twoją umowę najmu w doskonałym stanie,
• Elastyczne umowy najmu od 24 do 60 miesięcy,
• Możliwość unowocześnienia sprzętu po zakończeniu najmu.

Jedyną wadą leasingu nad wynajmem jest to, że nie potrzebujesz opcji długoterminowej. Musisz więc zastanowić się, która z tych opcji będzie pasować Ci bardziej.

Polecamy:
Składanie deklaracji PIT – czy wiesz wszystko na ten temat?