Jadasz śniadania w pracy? Pamiętaj, że to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, zaplanuj je z głową

Healthy-snacks-Blog

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jeśli nie masz czasu na zjedzenie go w domu przed wyjściem do pracy, powinna to być pierwsza czynność, jaką zrobisz po przyjściu do biura. Pełnowartościowy posiłek jest bowiem niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu o poranku. Zapominanie o najważniejszym posiłku nie jest więc dobrym rozwiązaniem.

Wiele osób z przyzwyczajenia lub z braku czasu pije o poranku jedynie kawę, a pierwszy porządny posiłek jedzą około południa lub jeszcze później. Nie jest to korzystne dla naszego organizmu. Śniadanie powinno dostarczać energii na wiele godzin. Najlepiej, aby zawierało odpowiednią ilość białka i węglowodanów, które pobudzą metabolizm do intensywnej pracy. Warto pamiętać, że śniadania nie należy jeść tuż po przebudzeniu, tylko jakiś czas później, gdy organizm zdąży się już obudzić i przestawić na dzienny tryb funkcjonowania. Dobrym pomysłem jest więc jedzenie śniadania tuż po przyjściu do pracy. Oczywiście, pod warunkiem, że pracodawca daje taką możliwość.

Brak śniadań utrudnia odchudzanie

Niejedzenie śniadań jest też jedną z przyczyn, dla których trudno jest nam schudnąć. Organizm przestawia się wtedy bowiem z trybu spalania na magazynowanie. Jeśli większy posiłek jemy dopiero w drugiej połowie dnia, będzie on odkładał się w postaci tkanki tłuszczowej. Zdrowe, lekkie śniadanie jest więc konieczne nie tylko ze względu na dobre samopoczucie, ale również na sylwetkę. Na śniadanie warto jeść produkty, które nie obciążą nadmiernie organizmu ani nie będą powodować senności. Warto unikać nadmiaru cukru i słodzonych napojów. Dobrym rozwiązaniem zamiast kawy może być natomiast zielona lub owocowa herbata, a także świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe. W ostatnim czasie bardzo modne są również koktajle warzywne, które są sycące i zapewniają na długo uczucie najedzenia.

Dobrym rozwiązaniem jest catering dietetyczny

Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie zdrowych śniadań i zamiast tego sięgasz po szybkie, niezbyt zdrowe przekąski, warto to zmienić. Ciekawym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy cateringowej, która oferuje tak zwaną dietę pudełkową. Catering dietetyczny Warszawa przeznaczony jest nie tylko dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, ale dla każdego, komu zależy na prawidłowym, wartościowym odżywianiu. W ofercie znajdują się nie tylko posiłki dietetyczne, ale również dania wegetariańskie czy przeznaczone dla alergików lub osób nietolerujących glutenu. Dzięki temu każdy bez problemu może znaleźć takie dania, które będą odpowiadały ich indywidualnym potrzebom. Catering dietetyczny to nie tylko smaczne, ale również wygodne rozwiązanie. Gotowe posiłki w doskonale zapakowanych pudelkach dostarczane są bezpośrednio do odbiorcy. W razie potrzeby wystarczy je odgrzać i pełnowartościowe śniadanie gotowe.