Importowanie z Chin, jak się do niego przygotować?

container-537724_960_720

Importowanie z Chin jest bardzo opłacalnym posunięciem dla wielu przedsiębiorców i firm. Dzięki temu możemy sprowadzić towar z Chin o bardzo dobrej jakości i niskiej cenie. Jednak przed przystąpieniem do importowania z Chin, musisz się do niego odpowiednio przygotować.

Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem importowania z Chin?

Jeszcze do niedawna importowanie z Chin nie było dla wszystkich. Możliwość sprowadzania towaru z Chin mieli tylko nieliczni. Oczywiście to, że zaczniesz samodzielnie importować towary z Chin nie daje od razu gwarancji odniesienia sukcesu na skalę światową. Powodzenie takiego przedsięwzięcia jest zależne od wielu czynników. Aby móc importować z Chin na własną rękę, musisz znać biegle język angielski, chiński rynek, mieć znajomości oraz wiedzę na temat importowanego towaru. Przygotuj się także na liczne wyjazdy do Chin w celu poznania kontrahenta, ustalenia wielu szczegółów i przede wszystkim posiadania jak największej wiedzy o sprowadzanym towarze.

Żeby odnieść sukces, musisz nauczyć się wielu rzeczy m.in. rozmowy z Chińczykami, ponieważ mają oni zupełnie inną mentalność niż my, przez co może dojść do wielu nieporozumień. Można oczywiście importować przez internet, jednak nikt nie będzie takiej osoby traktował poważnie. Wiedz, że każdy przedsiębiorca rozpoczynający współpracę z Chinami musi przynajmniej raz wyjechać do Chin.

Importowanie z Chin poprzez pośrednika

Jest jednak sposób, dzięki któremu nie będziesz musiał poświęcić tyle czasu na sprowadzanie towaru z Chin. Na rynku znajdziesz wielu pośredników, którzy wyszukają za ciebie odpowiedni towar, załatwią formalności i będą czuwać nad bezpiecznym importem. Takie firmy dzięki swojemu doświadczeniu wiedzą najlepiej jak prowadzić rozmowy z kontrahentem. Znają rynek chiński na tyle, że będziesz spokojny o swoją transakcję.

Dobry pośrednik powinien posiadać wykwalifikowany personel oraz wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu mamy pewność, że nasza transakcja przebiegnie bezproblemowo. Jeżeli firma działa już długo na rynku, pewne jest, że zna wielu producentów, dzięki temu nie trafisz na takiego, który będzie próbował cię oszukać.

Jedną z firm pomagających w importowaniu z Chin jest accbiznes-chiny.pl

Rynek chiński jest bardzo trudny, jeżeli nie mamy pojęcia o chińskiej kulturze biznesu. Bariera językowa jest ogromna, język angielski bardzo często nie wystarczy do odpowiedniej komunikacji, a znalezienie dobrego tłumacza bywa nie lada wyzwaniem.