Ile trwa tworzenie strony internetowej?

Obecność firmy w Internecie to nie tylko możliwość prezentacji swoich produktów. Internet umożliwia docieranie do nowych klientów, poprawę wskaźnika sprzedaży, budowanie rozpoznawalności marki i co więcej, ułatwia nawiązywanie kontaktów biznesowych. Nic dziwnego więc, że firmy posiadające strony internetowe, cieszą się zwykle większym zainteresowaniem, niż przedsiębiorstwa, które jeszcze nie pojawiły się w sieci. Jeśli Ty także nie zdecydowałeś się jeszcze na prezentację firmy w Internecie, koniecznie dowiedz się, jakie korzyści płyną z posiadania firmowej witryny oraz ile może potrwać stworzenie własnej strony internetowej. Wszystkiego dowiesz się z treści tego artykułu.

Jakie korzyści płyną z posiadania własnej strony internetowej?

Dlaczego właściwie warto posiadać stronę internetową? Takie pytanie zadaje sobie wciąż wielu przedsiębiorców. Wystarczająco satysfakcjonującą odpowiedzią na to pytanie są dane z raportu ‘’Bezpieczni na e-zakupach 2022’’, które mówią, że już 87% Polaków korzysta z Internetu. To nie wszystko. Większość internautów preferuje robienie zakupów w e-sklepach, a informacji na temat firm i oferowanych przez nie usług wyszukują oni… właśnie w Internecie. Obecność w sieci jest więc świetną dźwignią dla biznesu, która umożliwia docieranie do odbiorców spoza rynku lokalnego, a co za tym idzie, poprawę wskaźnika sprzedaży.

Internet jest nierzadko pierwszym punktem styku klienta z firmą. Z uwagi na nasycenie rynku oraz stale rosnącą konkurencję, warto zadbać o odpowiednią widoczność w sieci. Profesjonalnie przygotowana witryna sprawi, że dużo szybciej ugruntujesz pozycję swojej firmy w Internecie. Co jeszcze umożliwia posiadanie firmowej strony WWW?

 • prezentację swoich produktów i usług
 • stały kontakt z klientem
 • całodobową dostępność
 • poprawę wskaźnika sprzedaży
 • budowanie wizerunku i rozpoznawalności firmy
 • dostęp do narzędzi, które ułatwią prowadzenie i analizę kampanii marketingowych

Jakie są podstawowe elementy każdej witryny?

Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem własnej strony internetowej, musisz zrozumieć, jakie są podstawowe elementy witryny. Pracę nad firmową stroną WWW rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej domeny, hostingu oraz projektu graficznego. Stanowi to fundament każdej strony internetowej, bez którego nie będzie ona w stanie funkcjonować. Warto więc zadbać o ich odpowiedni dobór. Rozumiejąc funkcjonalność każdego z tych elementów, będziesz w stanie zdecydować się na rozwiązania odpowiadające potrzebom Twojej firmy.

 • domena

Domena to unikalny adres strony internetowej. Wybierając nazwę domeny, pamiętaj o tym, żeby była atrakcyjna, krótka, łatwa do zapamiętania i kojarzyła się z Twoją branżą. Unikaj także polskich znaków, myślników i liczb.

 • hosting

Hosting to miejsce na serwerze, gdzie przechowywane są wszystkie dane i elementy zawarte na danej stronie WWW. Wybór odpowiedniego hostingu jest bardzo ważny, ponieważ zależy od niego funkcjonalność danej witryny oraz jej sprawne i bezawaryjne działanie.

 • projekt graficzny

Projekt graficzny witryny musi być atrakcyjny i przykuwający uwagę. Internauci ocenią Twoją stronę internetową już po pierwszym przeskanowaniu jej wzrokiem. Warto więc zadbać między innymi o odpowiednie dopasowanie szablonu do branży, w której działasz oraz dobór odpowiedniej palety kolorystycznej. Różne kolory budzą różne emocje, należy więc zwracać na to uwagę. Projekt graficzny mogą stworzyć dla Ciebie profesjonaliści – dzięki temu będziesz miał pewność, że design Twojej strony jest nowoczesny i dopasowany do oczekiwań odbiorców.

FILM – Dobra strona WWW pomaga w biznesie

Kto tworzy strony WWW i ile trwa cały proces?

Z uwagi na duże zapotrzebowanie na strony internetowe powstają coraz to nowsze rozwiązania, które pozwalają na tworzenie własnych witryn. W zależności od tego, czy potrzebujesz prostej strony WWW, czy też rozbudowanej witryny z wieloma modułami, możesz zdecydować się na poniższe rozwiązania:

 • Kreatory stron WWW

Osoby, które potrzebują prostej strony internetowej o ograniczonej funkcjonalności, mogą skorzystać z kreatorów stron WWW. Możliwość korzystania z gotowych szablonów sprawia, że rozwiązanie to jest szybkie, a witryny są łatwe do wykonania. Niestety, kreatory stron mają ograniczoną ilość modułów i co więcej, istnieje ryzyko, że inny użytkownik skorzysta z tego samego szablonu, przez co Twoja strona internetowa straci na unikalności.

 • Platformy oparte o CMS/SaaS

Istnieje także możliwość skorzystania z platform opartych o system CMS (Content Management System) lub model SaaS (Software as a Service). Takie rozwiązanie daje możliwość budowania bardziej zaawansowanych stron internetowych, natomiast chcąc pracować na takiej platformie, powinieneś posiadać co najmniej podstawową znajomość zagadnień z zakresu programowania oraz liczyć się z tym, że będziesz musiał samodzielnie zajmować się obsługą swojej witryny.

 • Współpraca ze specjalistą

Pozostaje także możliwość współpracy z zespołem specjalistów WeNet. Wydaje się to najlepszym rozwiązaniem, jeśli:

 • nie masz wiedzy z zakresu programowania i budowy stron internetowych
 • chcesz zaoszczędzić swój czas
 • potrzebujesz wsparcia przy obsłudze witryny
 • nie wiesz, jaką domenę i hosting powinieneś wybrać
 • chcesz być posiadaczem profesjonalnie wykonanej strony WWW

Jeśli zastanawiasz się, ile może trwać proces tworzenia strony internetowej, musisz wiedzieć, że ciężko to określić. Każda witryna wymaga podejmowania się innych działań. Budowa strony WWW posiadającej wiele funkcjonalności i modułów będzie trwała znacznie dłużej, niż budowa prostej witryny, która służy wyłącznie jako wizytówka firmy. Pamiętaj jednak, że w przypadku tworzenia firmowej strony internetowej nie warto oszczędzać na czasie. Czasami lepiej jest poczekać dłużej, ale mieć pewność, że witryna będzie spełniania oczekiwania zarówno Twoje, jak i Twoich odbiorców. Współpracując z WeNet możesz mieć pewność, że otrzymasz:

 • nowoczesną i profesjonalną stronę internetową
 • unikalny projekt witryny
 • domenę i hosting w pakiecie
 • responsywną stronę, która będzie dopasowana do wszystkich urządzeń
 • wsparcie opiekuna na każdym etapie współpracy
 • gwarancję sprawności i bezpieczeństwa strony

Nie daj się wyprzedzić konkurencji. Już dziś postaw na widoczność w sieci i zdecyduj się na firmową stronę internetową. Wejdź na WeNet.pl i zamów bezpłatną wycenę, a już niedługo będziesz cieszył się całym pakietem korzyści płynących z posiadania własnej strony WWW!