Idziesz na paintballa? Dowiedz się, co założyć!

Jeśli jesteś zainteresowany grą w paintball, pamiętaj, że oprócz narzędzi, materiałów i sprzętu, które musisz zebrać do właściwej gry, musisz także przygotować się na ubrania i wyposażenie ochronne, które musisz nosić. Musisz dokładnie wiedzieć, w co musisz się ubrać, zanurzając się w bitwę.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym w paintballu, czy ekspertem, przygotowanie się do prawidłowej odzieży podczas gdy jest niezbędne. Możesz nawet zobaczyć weteranów, którzy zawsze szukają sugestii dotyczących odzieży i sprzętu, które mogą zagwarantować ich komfort i ochronę. Jeśli nadal nie masz pewności, w co się ubrać, niech ten artykuł będzie Twoim przewodnikiem, a w razie dodatkowych pytań – odwiedź sklep paintball.

Dzięki wszystkim informacjom, które możesz zebrać z tego artykułu, będziesz miał jaśniejszy zamysł na temat tego, co powinieneś przygotować przed bitwą, aby zwiększyć swoje szanse na przyjemniejsze i bezpieczniejsze doświadczenie, gdy już będziesz w terenie. Bez względu na poziom, na jakim jesteś, jaki sprzęt do paintballa jest przez ciebie używany – możesz skorzystać z informacji, które przedstawię w tym artykule.

W co się ubrać, aby zagrać w paintball?

1. Długie rękawy

Wybierając odpowiednie ubrania do noszenia na górnej części ciała, wybieraj długie rękawy, jeśli tylko to możliwe. Dzieje się tak, ponieważ podstawową zasadą podczas gry w paintball jest zapewnienie, że odsłaniasz jak najmniej skóry. Pamiętaj, że kule uderzające w gołą skórę mogą kłuć, więc najlepiej się przykryć.

Mając to na uwadze, nie zaleca się noszenia t-shirtów. Jeśli to możliwe, noś luźną bluzę o ciemnym kolorze, bluzę z kapturem, która ma również koszulę z długim rękawem i kurtkę jako zapasowe na wypadek pewnych wahań lub zmian pogody.

Luźna odzież jest również wskazana, aby zapobiec trafianiu w cel. Zapobiegnie to eliminacji lub odczuciu pieczenia w przypadku strzału.

2. Spodnie

Gra w paintball ma również tendencję do wystawiania nóg na różne elementy w zależności od konkretnego miejsca, w którym grasz. Niektóre z tych elementów to brud, skały, gałązki i kolce, które mogą powodować zadrapania na kolanach i nogach. Mając to na uwadze, nie zaleca się noszenia szortów.

Zamiast tego musisz nosić luźne spodnie dresowe o ciemnym kolorze. Możesz także nosić spodnie cargo, spodnie dostosowane do gry w paintball, kombinezony i dżinsy. Twoim celem jest zapewnienie dolnej części ciała jak największej ochrony. Podobnie jak górna część ciała, musisz chronić swoją dolną część ciała.

Możesz także założyć dwa spodnie sportowe, aby jeszcze bardziej zwiększyć poziom ochrony dolnej części ciała. Pamiętaj, że podczas gry w paintball będziesz również skłonny do wykonywania pewnych czynności, takich jak nurkowanie, klęczenie i czołganie się. Jeśli twoje dolne ciało nie jest chronione, te działania mogą powodować zadrapania, uderzenia i siniaki w okolicy.

Upewnij się, że spodnie, które masz na sobie, są również grube. Jednak spodnie, mimo że są grube, powinny umożliwiać swobodę ruchów. Powinien chronić cię przed zadrapaniami i siniakami, odwiedzając sklep paintball zapytaj więc o spodnie wystarczająco grube, ale takie które nie ograniczają ruchów.