Hurtownia opakowań – Pakuj24

Pakowanie przesyłek wydaje się bardzo proste. Możesz pomyśleć sobie, że wrzucisz wybrany przedmiot do pudełka, owiniesz taśmą i już można nadawać pocztą lub kurierem w świat. Nic bardziej mylnego. Jeśli w zły sposób zapakujesz paczkę, możesz przyczynić się do powstania uszkodzeń mechanicznych, co doprowadzić może w konsekwencji nawet do zniszczenia jej zawartości. Pamiętaj, że to na nadawcy ciąży obowiązek odpowiedniego zapakowania, oraz zabezpieczenia towaru przed wysyłką. Warto również wiedzieć, że nieprawidłowe zapakowanie przesyłki może być powodem odrzucenia jej reklamacji u przewoźnika. Przeczytaj poniższy artykuł, aby wiedzieć jak zapakować przedmiot bez ryzyka jej uszkodzenia.

Sposób wysyłki

Nie ma znaczenia w jaki sposób nadasz paczkę. Musisz jednak niezależnie od wyboru dostawcy przygotować ją tak samo dobrze do transportu. Przesyłki kurierskie mogą być zapakowane w karton. Dobrze jest kiedy, ma on równe kształty. Za nietypowy rozmiar przesyłki, oraz jego kształty, niektóre firmy wymagają dopłaty za transport. Warto wiedzieć, że stosujesz dobre opakowanie, o regularnych kształtach, proces nadania paczki będzie uproszczony, oraz tańszy. Czas nadania również jest ważny, dlatego w zależności od naszych preferencji można skorzystać z usług kuriera, który odbiera paczkę w drzwiach Twojego mieszkania, lub nadać ją w paczkomacie.

Sposób zapakowania przesyłki

Każdy jeden przedmiot, który możesz włożyć do opakowania powinien być zabezpieczony dodatkowo folią bąbelkową. Jeśli pakujesz przedmiot w karton, pamiętaj, że muszą się w nim znajdować wolne przestrzenie. Użyj gazety, wypełniaczy, oraz starych kartonów do uzupełnienia luk. Folia bąbelkowa również doskonale się sprawdzi. W ten sposób zabezpieczony towar nie będzie przesuwał się w kartonie, co nie narazi go na ryzyko zniszczeń mechanicznych. Karton zaklej taśmą klejącą i nie zapomnij o umieszczeniu etykiety nadawczej. Jeśli do wysyłki masz opony, mogą być one zapakowane w folię typu stretch. Worek strunowy przyda się w momencie wysyłania dużej ilości bardzo małych elementów. Warto przed zapakowaniem do koperty, włożyć do woreczka, aby elementy nie przedziurawiły koperty i nie powypadały.

Jak zapakować paczkę do wysłania pocztą?

Tak jak wyżej, należy skorzystać z artykułów do pakowania. Nie należy pakować przedmiotów byle jak, ponieważ mogą one nie zostać dowiezione w całości. Zawsze korzystaj z kartonów, wypełniaczy, folii bąbelkowej, kopert, oraz folii stretch. Dzięki temu nie będziesz narażony na zwrot pieniędzy, czy produkt z którym nic już nie zrobisz.

Dobierz opakowanie do przedmiotu

Pamiętaj, że różne przedmioty wymagają różnego typu opakowań. Nadając paczkę, dobieraj odpowiednią wielkość pudełka do zawartości. Książki możesz wysyłać w kartonach, lub w pudełkach owijkach. Jeśli do wysłania masz jedną książkę, sprawdzi się również koperta z bąbelkami. Zabezpiecz rogi przed mechanicznymi uszkodzeniami. Ubrania mogą być wysyłane w kopertach. Kartony sprawdzą się w przypadku przewożenia sprzętu elektronicznego, a worek strunowy do zapakowania małych, drobnych elementów w dużej ilości.