Hosting, domena i inne terminy – poznaj je zanim stworzysz własną stronę internetową

Własna strona internetowa to w dzisiejszych czasach absolutny must have dla każdego biznesu. Bez tego trudno sobie wyobrazić reklamę i promocję w sieci, komunikację z klientami czy budowanie pozytywnego wizerunku marki. Zanim zlecimy komuś wykonanie dobrej strony internetowej, warto najpierw zapoznać się z podstawowymi pojęciami, które dotyczą tego rodzaju usługi.

Podstawowymi pojęciami, z którymi spotkamy się w czasie tworzenia strony internetowej, są hosting i domena. Domena jest w rzeczywistości po prostu nazwą naszej strony internetowej, która powinna być przemyślana, konkretna i jak najbardziej odpowiadająca zawartości strony. Hosting jest natomiast usługą polegającą na przechowywaniu i utrzymywaniu strony internetowej na serwerze. Firm oferujących usługi hostingu jest naprawdę sporo. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto przejrzeć różne oferty, zapoznać się nie tylko z cennikami, ale również z korzyściami, jakie możemy mieć po skorzystaniu z usług konkretnej firmy.

Dobra strona, czyli jaka?

Strona www w dzisiejszych czasach ma do spełnienia sporo zadań, nic więc dziwnego, że powinna być przemyślana i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Najlepszym rozwiązaniem jest strona projektowana od podstaw. Powinna mieć ona funkcjonalny, intuicyjny layout, mieć dobre zaplecze techniczne, być zoptymalizowana pod SEO, zawierać dobrej jakości treści. Te wszystkie elementy mają wpływ na pozycjonowanie i wysokość strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Bardzo ważne są również elementy wchodzące w zakres user experience, czyli zapewniające wygodę użytkownikom strony. Jeśli będzie ona się powoli ładować lub nie będzie responsywna i nie da się jej przeglądać na tabletach czy smartfonach, raczej nie będzie cieszyła się dużą popularnością wśród użytkowników. Ważne są również unikalne, niekopiowane treści, tworzone specjalnie na daną stronę internetową. Wszystkie zdublowane teksty są bardzo negatywnie widziane przez roboty wyszukiwarek i mogą znacznie obniżać pozycję strony.

Profesjonalne wykonanie strony www

Aby mieć pewność, że strona internetowa będzie pod każdym względem profesjonalna, świetnie wykonana oraz dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, warto zlecić jej tworzenie profesjonalistom. Jest to inwestycja w długotrwałe użytkowanie strony, w dobre pozycjonowanie i ruch na stronie, co automatycznie przekłada się na więcej użytkowników i klientów. Ważne jest również dobre pozycjonowanie, które zapewni stronie wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania. Na tym również nie należy oszczędzać, gdyż właśnie w wyszukiwarkach internetowych użytkownicy sieci najczęściej szukają konkretnych produktów i usług. Pozycjonowanie Gorzów to dobra inwestycja, jeśli zależy nam na jakości usług i skuteczności działań reklamowych oraz promocyjnych. Wszystkie tego rodzaju usługi wiążą się z kosztami, jednak warto je potraktować jako długofalową inwestycję, która na pewno w bliższej lub dalszej przyszłości zwróci się z nawiązką.