Hodowla koni – jak wybrać odpowiednią lokalizację dla swojego biznesu?

mares

Jeśli chcesz prowadzić udany biznes hodowli koni – zdobądź doświadczenie i wiedzę na temat pracy z tymi zwierzętami. Niezwykle ważne jest, abyś wiedział, jak prawidłowo obchodzić się z nimi, dbać i rozumieć konie. Nie musisz być w stanie jeździć konno, ale jeśli nie możesz, musisz zatrudnić kogoś, kto może utrzymać konie w formie i kogoś – kto jest dobrze wyszkolony, ponieważ większość ludzi kupi jedynie konie, które zostały już przystosowane do jazdy (wyjątkiem są źrebięta).

W rzeczywistości kupujący mogą uznać to za trochę dziwne, że prowadzisz hodowlę koni, nie wiedząc nawet, jak jeździć konno, więc jeśli nie ma problemu z niepełnosprawnością, zaleca się by każdy hodowca potrafił jeździć konno.

Musisz też wiedzieć:

• Jak prowadzić konia
• jak dbać o konia
• Jak stwierdzić, czy koń jest chory
• Jak przywiązać konia
• Jak zadbać o konia
• Jak przygotować się na przybycie konia

Jeśli będziesz hodować konie sportowo-wyczynowe – warto też zerknąć na https://www.chrupka.eu/pasza-dla-koni-sportowych-wyczynowych, bowiem być może to jest najlepsza możliwa pasza z jakiej warto korzystać w ramach hodowoli.

Lokalizacja hodowli – czego nie możesz przeoczyć?

Wielkość hodowli powinna być określona tym, na co możesz sobie pozwolić, ale także przez to, czego potrzebują konie – dużo miejsca do biegania i dużo miejsca na oddzielne konie, które nie powinny się rozmnażać w określonym czasie lub które nie powinny być razem, takie jak dwa konie, które się nie dogadują.

Należy również sprawdzić przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego przed rozważeniem jakiejkolwiek własności, aby upewnić się, że farma hodowli koni jest do przyjęcia na danym obszarze. Najlepiej jest kupić żyzną ziemię z dużą ilością zielonej trawy – w przeciwnym razie twoje wydatki wzrosną, ponieważ musiał kupować dużo paszy. Lokalne organizacje rolnicze często testują ziemię, aby pomóc ci zidentyfikować gatunek rosnącej na niej trawy, a także wszelkie inne istotne kwestie, takie jak zawartość minerałów w glebie. Jeśli planujesz utrzymywać konie na pastwisku przez cały rok, trawa musi być bogata w witaminy i minerały oraz nietoksyczna dla koni. Musi także szybko wzrastać! Z drugiej strony, jeśli wybrany klimat oznacza, że konie muszą być trzymane w stadninie przez zimę, będziesz potrzebował odpowiedniego noclegu w stodole z łatwymi do wyrzucenia obiektami i co najmniej niewielką powierzchnią zewnętrzną do ćwiczeń w najcieplejszym okresie zimnych dni. Im więcej przestrzeni – tym lepiej.

Będziesz potrzebował co najmniej dwóch oddzielnych obszarów ziemi – dla ogiera (ogierów) i drugiego obszaru dla klaczy. Jeśli masz więcej niż jednego ogiera, będziesz potrzebować więcej oddzielnych obszarów, ponieważ trzymanie dwóch ogierów na tym samym boksie nie jest dobrym pomysłem w większości przypadków, zwłaszcza, że farmy rzadko replikują szeroką gamę dzikich koni.

Zapytaj o zaopatrzenie w wodę – szukaj gwarantowanej, wysokiej jakości zaopatrzenia, gdzie jest obfita i wystarczająca ilość wody. Zatoczki, stawy i tym podobne są dobrym źródłem wody, ale musisz się upewnić, że wzrost glonów nie jest problemem w cieplejszych miesiącach.