Zakup gotowych spółek – co musisz wiedzieć?

Rejestracja nowej firmy jest czasochłonna i wiążę się z wypełnianiem wielu formalności. Dodatkowo, w niektórych sytuacjach posiadanie spółki bez jakiegokolwiek stażu może być niekorzystne z punktu widzenia inwestorów. Firma z zarejestrowaną historią będzie uznawana za bardziej wiarygodną i autentyczną, dlatego w wielu sytuacjach warto rozważyć zakup gotowej działalności.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Na ogół kupno gotowej spółki jest bezpieczne, niestety zdarzają się wyjątki od tej reguły. Przed dokonaniem transakcji dobrze jest sprawdzić kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest źródło sprzedaży. Najlepiej wybierać sprawdzone firmy takie jak TGC. Od wielu lat zajmuje się ona sprzedażą gotowych spółek. Na jej liście znajdują się głównie przedsiębiorstwa zarejestrowane na terenie Warszawy. Są one bardzo dokładnie sprawdzone i posiadają wszystkie niezbędne dokumenty. Więcej na temat działalności firmy TGC można przeczytać na stronie https://www.tgc.eu/gotowe-spolki.

Niezbędne zaświadczenia

Wybór gotowej spółki jest trudny. Trzeba dokładnie przeanalizować wiele baz i dokumentów. Warto skupić się szczególnie na rejestrach dłużników. Są to między innymi KRD, BIG i BOK. Dobrze także złożyć podanie o niezbędne zaświadczenia z zakładu ubezpieczeń społecznych i rzecz jasna urzędu skarbowego. Na dokumentacji można sprawdzić między innymi to, czy spółka nie jest dłużnikiem. Sytuacja finansowa kupowanego przedsiębiorstwa powinna być opisana także w sprawozdaniach finansowych.

Z pomocą

Bez profesjonalnego wsparcia zakup spółek gotowych przez kogoś bez większego doświadczenia może okazać się zbyt trudny. W kwestiach prawa gospodarczego dobrze jest polegać na ekspertach, na przykład z firmy TGC. Zajmują się oni przygotowaniem umów, doradztwem i niezbędnym wsparciem. Na stronie https://www.tgc.eu/prawo-gospodarcze znajduje się dokładny opis jej usług i pełna lista korzyści wynikająca ze współpracy.

Pewne źródło zakupu spółki to gwarancja sukcesu. Dzięki temu nową działalność można rozpocząć niemal od razu po dokonaniu transakcji. Gotowe spółki są coraz chętniej kupowane przez przedsiębiorców, właśnie ze względu na możliwość skrócenia czasu niezbędnego do załatwiania formalności.