Gadżety dla klientów – na jaką formę warto się zdecydować?

Zdjęcie do artykułu nr 10

Okres przedświąteczny to czas kupowania prezentów. Wykorzystują go również przedsiębiorcy, by nomen omen kupić uwagę swoich klientów. Przełom roku to moment, kiedy wielką popularnością cieszą się gadżety reklamowe.

Nie tylko te stricte związane z Bożym Narodzeniem, ale również podarki w bardziej promocyjnym duchu. Co można wręczyć klientom, którzy w listopadzie i grudniu zdecydują się skorzystać z oferty firmy?

Gadżety na święta
W okresie świątecznym miłym upominkiem będą te gadżety, które nawiązują jakoś do symboliki Bożego Narodzenia. A zatem kubki ze Świętym Mikołajem, świece zapachowe i oczywiście słodycze. Po takie prezenty sięgają najczęściej właściciele firm lub oddelegowani przez nich specjaliści do spraw marketingowych. Ciekawe przykłady gadżetów można znaleźć pod adresem http://www.ministerstwogadzetow.com/prezenty.html – Ministerstwo Gadżetów.

Łakocie naturalnie kojarzą się ze świętami, poza tym mało kto ich nie lubi. Do tego są tanie, a oferta bardzo bogata, więc można zaoferować je zarówno stałym, jak i potencjalnym klientom. Kubki to generalnie najpopularniejsze gadżety reklamowe, które wiele firm wręcza klientom przez cały rok. Przed świętami warto jednak zamówić jakieś unikatowe wydanie. Prowadząc działalność w określonej branży, zawsze można też zdecydować się na gadżet dostosowany do profilu przedsiębiorstwa. Wspomniana świeczka idealnie wpisze się w promocję drogerii, sklepu z wyposażeniem wnętrz czy gabinetu spa.

Nie zapominając o logo
Gadżety reklamowe powinny być opatrzone wyraźnym logiem firmy. Do tego najlepiej, by występowały w kolorystyce kojarzonej z danym podmiotem czy zawierały jakieś inne odniesienia do wręczającego. W ten sposób prezenty lepiej spełnią pokładaną w nich rolę. A klienci, także ci potencjalni, będą mogli przypomnieć sobie o danej firmie. By okazji ku temu było jak najwięcej, warto postawić na gadżety wykorzystywane nie jeden, a wiele razy. Dlatego naczynia codziennego użytku cieszą się w branży promocyjnej tak dużą popularnością. Podobnie jak breloczki do kluczy czy długopisy. Chodzi o to, by klienci korzystali z wręczonych im gadżetów jak najczęściej.

Gadżet mniej lub bardziej luksusowy
Nie ulega wątpliwości, że gadżety z górnej półki robią lepsze wrażenie. Gdyby jednak firmy decydowały się wręczać je każdemu klientowi, to większość z nich szybko by splajtowała. Poza tym taka strategia mija się z celem, ponieważ odbiera tym prezentom pewien luksusowy charakter. Dlatego te wyjątkowe upominki najlepiej wręczać najwierniejszym klientom. Tym, których współpracę szczególnie się ceni. Pozostałych można wyróżnić inaczej. Poczęstować firmowymi słodyczami lub obdarować mniej wartościowym gadżetem, na przykład notesem czy zapachową zawieszką.

Wraz z rozwojem branży gadżetów reklamowych problem znalezienia tych najlepszych powinien być mniejszy. Jednak duży wybór niekiedy utrudnia sprawę. Na pewno nie należy się spieszyć i pochopnie wybierać prezentów dla klientów. Lepiej poznać ofertę poszczególnych sklepów, porównać ją i znaleźć coś w sam raz dla swojej firmy. Trafiony gadżet to jeden z lepszych sposobów na promocję, więc warto go poszukać na spokojnie.